745
Мінвуглепром: Під приватизацію потраплять всі шахти України
— Фондовий ринок
Міністр вугільної промисловості України Юрій Ященко заявив, що під приватизацію потраплять всі шахти України. Про це він заявив на розширеному засіданні колегії Мінвуглепрому, передає кореспондент РБК-Україна.
"Ми наступного року виставимо через Фонд державного майна (ФДМУ) всі шахти, скільки можна приватизувати. Це ви розумієте, як розвідка боєм. Не можна сказати, скільки приватизуємо. Потрібно виставити - подивимось", - сказав він.
На питання про цифру, виручену від приватизації, міністр заявив, що: "Приватизація проходить за ринковим принципом. Ринок вирішить, скільки коштуватиме шахта ... Щоб побудувати шахту на мільйон тонн видобутку на рік, необхідно вкласти близько 2 млрд грн., а він (покупець) вже бере готовий бізнес, всю інфраструктуру родовища ... Шахта повинна коштувати близько мільярда гривень", - сказав Ященко.
За словами міністра, більш масштабно розвернути приватизацію заважає кредитна заборгованість шахт перед ТЕЦ і перед комерційними структурами за гірничошахтне обладнання. "Ми зараз працюємо над цим питанням і у нас є механізми, наприклад, є заборгованість в бюджеті, майже всі не заплатили. Потрібно списати, та і все. І пені і штрафи. Заборгованість перед пенсійним фондом теж була. Не знайшли механізму в держбюджеті, як списати. Заборгованість за електроенергію також можна через держбюджет ліквідувати", - сказав Ященко.
Відзначимо, за даними Мінвуглепрому в Україні за січень-вересень 2010 р. видобуто 55 млн 399 тис. т вугілля, що на 7 млн 484,4 тис. т (на 15,6%) перевищує плановий показник і на 1 млн 888,9 тис. т (на 3,5%) - більше від показника за аналогічний період 2009 р.
Нагадаємо, 28 серпня ц.р. Президент України Віктор Янукович заявив, що в Україні вже відібрано 63 перспективні проекти у сфері реформування вугільної галузі на загальну суму близько 50 млрд грн. Також Президент констатував, що негативні процеси щодо скорочення вуглевидобування вже зупинені. За його словами, в II кварталі 2010 р. державні підприємства збільшили видобуток вугілля порівняно з I кварталом більш ніж на 200 тис. т.
Глава держави підкреслив, що реформування вугільної галузі є для нього одним з пріоритетів. За його словами, йдеться, в першу чергу, про стабілізацію вугільної промисловості, відновлення видобувного потенціалу, підвищення безпеки шахтарської праці, залучення інвестицій. Для подолання проблем в галузі, відзначив Янукович, вже розроблена програма, яка передбачає низку реформаторських напрямів.
В своєму виступі Янукович також підкреслив, що вже цього року з держбюджету на розвиток вугільної галузі буде направлено близько 8 млрд грн. - на модернізацію, реконструкцію існуючих шахт і будівництво нових.
27 серпня ц.р. Ященко заявив, що Міністерство вугільної промисловості України чекає до кінця 2014 р. завершення приватизації інвестиційно привабливих і потенційно привабливих підприємств. "До кінця 2016 р. планується вагоме зниження обсягів державного субсидування на операційні витрати. На той час будуть завершені процеси реструктуризації галузі і здійснені програми соціальної підтримки працівників, які вивільняються з підприємств, що ліквідуються", - сказав міністр.
Ященко також відзначив, що роздержавлення галузі невідкладно вимагає уточнення механізмів державного субсидування підприємств, лібералізації ринку вугільної продукції із застосуванням ринкових механізмів ціноутворення, а також пом'якшення соціальних наслідків реформ, що проводяться.
"Ці напрями стали основою для плану-графіка реформ, який передбачає три етапи. Перший (до кінця 2010 р.) включає розподіл підприємств за категоріями і розробку програми приватизації і підготовку до неї підприємств. Другий етап (до кінця 2012 р.) - це лібералізація ринку вугілля, третій (до кінця 2014 р.) - поетапне зменшення субсидування операційних витрат державних шахт при одночасному збільшенні фінансування реструктуризації шахт і соціальної підтримки працівників, які вивільняються (до 2016 р.)", - сказав міністр.
Відзначимо, що в липні-серпні ц.р. Мінвуглепром здійснював попередній етап розподілу шахт, що перебувають в держвласності, за категоріями і оприлюднив відповідні списки.
За результатами аналізу, 63 шахти віднесено до перспективних і визначено загальну необхідну суму інвестицій - 47,3 млрд грн.
До переліку збиткових вуглевидобувних держпідприємств, які передбачається закрити, увійшли 103 шахти, два шахтоуправління, один вугільний розріз і одне ДП у складі виробничого об'єднання з видобутку бурого вугілля. Кабмін виділив Мінвуглепрому із стабфонду державного бюджету 286 млн грн. для фінансування процесу їх ліквідації, який повинен завершитися вже в поточному році.
Також був опублікований попередній список шахт, що належать до категорії інвестиційно привабливих. Він включає 38 підприємств, рекомендованих до приватизації.
За матеріалами: РБК-Україна
Поділитися новиною