418
Дослідження: Відень визнано найкращим в світі містом за якістю життя, Багдад - найгіршим
Відень другий рік поспіль визнано найкращим в світі містом за якістю життя.
В рейтингу великих міст, який щороку публікується впливовою американською консалтинговою фірмою Mercer, друге місце зайняв Цюріх, на третьому - Женева. За ними йдуть Ванкувер (Канада) і Окленд (Нова Зеландія), повідомила ВВС.
При розрахунку місця в рейтингу враховувалися такі показники, як рівень злочинності, політична стабільність, кількість лікарень і якість медичної допомоги, зручність транспортної системи, наявність кафе і ресторанів, місць відпочинку, кліматичні умови, рівень особистої свободи і інші чинники - всього 39 критеріїв.
Сім рядків у першій десятці займають європейські міста.
Дюссельдорф стоїть в рейтингу на шостому місці, сьоме і восьме поділили Франкфурт і Мюнхен, на дев'ятому виявився швейцарський Берн. Першу десятку замикає Сідней (Австралія). Лондон став єдиним британським містом, яке потрапило до числа перших 50 міст, зайнявши 39-е місце.
З російських міст до top-50 не потрапило жодне. Гідними уваги міжнародних інвесторів автори доповіді вважають лише Москву і Санкт-Петербург, які зайняли, відповідно, 166-й і 170-й рядки.
Згідно з підрахунками укладачів рейтингу, за рівнем життя російські столиці трохи поступаються Каракасу (столиця Венесуели, 165) і Лібревіллю (столиця Габону, 156).
З міст колишнього Радянського Союзу до першої сотні списку потрапили лише столиці прибалтійських республік, що увійшли до Євросоюзу: Вільнюс (79), Таллінн (89) і Рига (91). За ними з великим відривом йде Київ (161).
Столиці інших колишніх союзних республік виявилися ще нижчими: Єреван - на 174-му рядку списку, Алма-Ата (колишня столиця Казахстану) - на 175-му, Мінськ - на 185-му, Баку - на 196-му.
Грузинську столицю від Багдада (221), що замикає список, визнаного самим неблагополучним містом в світі, відділяють лише Хартум (Судан), Нджамена (Чад) і Бангі (Центрально-Африканська республіка).
Серед американських міст найвищу позицію в рейтингу займає Гонолулу - рідне місто президента США Барака Обами, що розташувалося на 31-му рядку, відразу за ним іде Сан-Франциско.
В Азії найсприятливішим для мешкання містом визнаний Сінгапур (28), за яким з істотним відставанням йде Токіо (40).
Список місць, найбільш придатних для життя, компанія Mercer публікує з 2007 року. За відправну точку прийнято Нью-Йорк, якому щороку присвоюється рівень життя в 100 пунктів, а вже з ним порівнюються показники рівня життя в інших містах. При цьому сам Нью-Йорк займає в списку лише 49-е місце.
Як стверджують укладачі рейтингу, він повинен допомогти керівництву крупних міжнародних компаній оцінити умови роботи своїх співробітників, правильно підібрати персонал і вибрати рівень оплати співробітників, відзначила ВВС.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною