653
Безкоштовну землю призупинили - до особливого розпорядження
— Нерухомість
Свого часу постанова №844 попереднього Кабінету міністрів України про безкоштовне оформлення і видачу документів на землю змусила занервувати тих, хто безсовісно наживався на цьому процесі.
Втратити 6,5 млн клієнтів (а саме стільки безкоштовних актів було заплановано видати громадянам країни) посередники не бажали. Тому вони вирішили об'єднатися в профспілки та інші організації, залучити пресу, аби "відстояти свої права". А про дійсні наміри своїх акцій говорити громадськості ніхто не збирався.
На прес-конференції в Києві "гектарні бізнесмени" прикривали свої фінансові інтереси гаслами про необхідність змінити главу Державного земельного комітету України Олега Кулінича (ставленика блоку Литвина). Ніби це може поліпшити стан справ у відомстві. Дійсно, якщо призначать потрібну "бунтарям" особу, то в земельному "бізнесі" відбудуться вигідні комусь зміни.
Втім, нинішній глава комітету (який більше двох з половиною років очолює структуру!), ймовірно, влаштовує не лише спікера. Нинішній уряд претензій до названого чиновника теж не має або вдає, що не хоче змінювати голову Держкомзему.
Але незалежно від того, залишиться Кулінич в своєму кріслі або на його місце прийде інший начальник, комітет обслуговуватиме латифундистів-олігархів, а не ламатиме тіньові схеми земельного беззаконня. Так в чому намагалися переконати журналістів організатори конференції, вони ж - землевпорядники і так звані незалежні оцінювачі землі? Ті, кому довелося оформляти ділянку, стикалися з такими "бізнесменами". Система працювала без збою, і в особи, котра звернулась за послугами, практично не було вибору: або погоджуватися на непомірні ціни приватників, або залишитися без документа, що встановлює право на сотки.
Так вже склалося, що земельними стосунками в Україні управляє мережа приватних структур. Їх кількість ненормована і вигідно всім, хто причетний до дерибану.
Саме тому постановою Кабміну №844 назване посередництво в земельному секторі практично скасовувалося як непотрібне, паразитуюче на державі і землевласниках. Якби ця реформа була доведена до логічного завершення, корупція у відомстві (та і витрати громадян на виготовлення і отримання необхідних документів) могли б значно зменшитися.
Але фірмами-посередниками володіють куми, родичі, друзі латифундистів і чиновників відділів земельних ресурсів і кадастрів. На території своїх районів вони побудували взаємовигідні відносини із главами місцевих рад і адміністрацій, забезпечили собі і наближеним право на безкоштовне отримання ділянок, а для громадян продовжують працювати в рамках корупційних технологій.
До речі, досі із запланованих 6,5 млн безкоштовних актів оформлено лише 500 тисяч. І то, як повідомляють нам читачі, з видачею документа тягнуть доти, доки не даси "на лапу".
Приватні земельники налагодили тісні відносини з брокерами (або паралельно створили власні контори) і торгують українськими гектарами, отримуючи прибуток ще і від операцій. Наскільки нам відомо, матеріальний добробут таких "працівників" мало чим відрізняється від доходів олігархів. Багато хто з них давно став латифундистом.
Тому, коли любителі великих грошей оголосили довгострокові акції протесту проти діючого глави Держкомзему панацеєю від земельної корупції, їм складно повірити.
Зате стало зрозуміле, чому завжди такий стриманий і толерантний пан Литвин і чому залишився главою Верховної Ради при зміні влади. Він знає, що "землю, як Батькiвщину i матiр, не продають".
Чи не свідоцтво це переділу по-донецки? Зрозуміло, "корупції більше не буде", розберуться з цим наболілим питанням "за поняттями". До речі, вже припинено виділення ділянок громадянам. До особливого розпорядження.
За матеріалами: Prian.ru
Поділитися новиною