0 800 307 555
0 800 307 555

На Троещині побудують сміттєспалювальний завод?

197
Київська влада не виключає проведення нового інвестиційного конкурсу з будівництва ТЕЦ на відновному паливі (сміттєспалювального заводу) поблизу ТЕЦ-6 у Деснянському районі столиці. Про це повідомив перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Анатолій Голубченко.
За його словами, компанія - переможець проведеного раніше конкурсу (австрійська фірма "AVN ") вимагає від Києва банківські гарантії з повернення інвестицій, які планується вкласти в будівництво нової ТЕЦ. "Їм хочеться отримати банківську гарантію від міста про сплату тих інвестицій відповідно до графіка, що вони нам пропонують", - сказав Голубченко.
Банківські гарантії, за його словами, означають, що банк гарантує, що місто ці кошти поверне. У той же час Голубченко сказав, що банк видасть таку гарантію, коли Київ щось закладе (у заставу), що задовольнить банк.
"Якщо так, то ми краще самі візьмемо кредити і самі побудуємо. Навіщо нам сплачувати комусь відсотки. Ми тому і йшли на конкурс і на інвестпроект, щоб зайвих коштів не витрачати", - відзначив перший заступник мера. Голубченко повідомив, що вже найближчим часом буде вирішене питання щодо необхідності проведення нового конкурсу з будівництва зазначеного об'єкта. Міські влада повідомили інвестору про свою незгоду з його вимогами.
"Сьогодні останній день, коли я повинен одержати відповідь від них (від "AVN "). Якщо прийде відповідь, то все залишиться на тому, що ми почнемо підписувати угоди. Якщо ні, значить того тижня оголосимо новий конкурс", - сказав Голубченко. На питання, чому від Києва вимагають такі гарантії, він сказав: "Ви ж бачите, що в Україні. От вони й не довіряють. Вони бояться, що все зміниться, а вони потім вкладуть там 250 млн. євро, а коли їх одержать не знають".
Голубченко також сказав, що навряд чи Київ самостійно буде будувати сміттєспалювальний завод на притягнуті кредити. За його словами, на сьогоднішній день вже є "багато бажаючих інвесторів на конкурс". Зокрема, своє бажання взяти участь у ньому висловили французька і угорська компанії, які брали участь у попередньому конкурсі.
Нагадаємо, що нова ТЕЦ буде не тільки переробляти сміття, але й провадити електро- і теплоенергію. Запланована потужність підприємства 500 тонн (сміття) на рік. А впровадження на запланованому для будівництва підприємстві технології термічного знешкодження відходів дозволить одержувати Києву, зокрема, електроенергії додатково до 30 мегаватів на рік.
За інформацією Голубченко, передбачене фінансування проектування і будівництва об'єктів інженерної інфраструктури ТЕЦ на відбудовному паливі в обсязі 2 млн. грн. В цілому з міського бюджету на виконання робіт з відводу земельної ділянки та на розробку техніко-економічних розрахунків з будівництва ТЕЦ вже витрачено майже 1 млн. грн. Обсяг інвестицій, що пов'язаний із цим проектом, складає близько 400 млн. доларів. Завод планується побудувати за 3 роки.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас