У лістинг ПФТС не потрапили емітенти третього ешелону — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У лістинг ПФТС не потрапили емітенти третього ешелону

Фондовий ринок
986
Вчора 90% акцій українських емітентів, які раніше котирувалися на третьому рівні ПФТС, були виключені з лістинга біржі. Саме ці папери до останнього часу були найбільш популярними серед інвесторів. Перегляд правил лістингу відіб'ється на прибутковості портфелів НПФ і страхових компаній, які можуть купувати папери тільки першого і другого рівня. Учасники ринку говорять, що тепер не зможуть уникнути збитків при падінні переоцінених лістинговых акцій.
Фондова біржа ПФТС провела масштабний перегляд лістингу цінних паперів, які котируються на ПФТС відповідно до положення ДКЦПФР №1542 "Про функціонування фондових бірж", що припускає ліквідацію третього рівня лістинга. За його підсумками, 89,9% акцій українських емітентів, в основному акції, які раніше котирувалися на третьому рівні, опинились поза лістингом. На першому рівні збережені 10 акцій, до яких додані дві муніципальні і одна корпоративна облігації. На другий рівень пройшло 120 цінних паперів, в тому числі 21 акція підприємств і 4 акції інвестфондів. Позалістинговими стали 681 цінних папери, в тому числі 313 акцій емітентів і фондів.
Крім паперів третього рівня з лістинга виключені акції Авдєєвського коксохімічного заводу, "Мостобуда" та "Арселор Міттал-Кривий Ріг". "Цих акцій мало на ринку, що, відповідно, зменшує їх ліквідність", - пояснює заступник директора торговельного департаменту ІК Dragon Capital Денис Мацуєв.
Відповідно до нових правил, на другому рівні лістинга можуть котируватися папери підприємств, які існують не менше року, вартість чистих активів, річний дохід і капіталізація яких перевищує 50 млн грн. На першому - існуючі не менше трьох років, вартість чистих активів, річний дохід і капіталізація яких перевищує 100 млн грн. У компаній першого рівня не повинно бути збитків за підсумками двох з останніх трьох років роботи. З їх акціями протягом кожних шести місяців повинно укладатися не менше 10 угод із середньомісячною сумою договорів від 1 млн грн.
Торговці констатують, що саме акції третього рівня мають найбільший потенціал росту - зростання капіталізації компаній третього ешелону з початку року перевищив 100%. "За останній місяць перший рівень обганяє другий і третій, але якщо брати за прибутковістю, то другий і третій - лідери, - говорить Мацуєв. - Для іноземних інвесторів не має значення, який рівень лістинга, головне - висока ліквідність. Тому нові правила стануть проблемою тільки для страхових компаній і пенсійних фондів" .
Директор НПФ "Фармацевтичний" Ігор Сірик вважає, що папери перших двох рівнів мають невеликий потенціал росту. "Вкладення обмежили - лістингові папери будуть швидше переоцінюватися. Цінних паперів, які залишилися в лістингу і мають потенціал росту, залишилося зовсім небагато. Це ЛуАЗ, Стірол, Мотор Січ, - говорить він. - Якщо два тижні тому ми купували акції "Сухої Балки" за 0,5 грн, то сьогодні продали останній пакет за 3,5 грн - у сім разів дорожче. У тих паперів, які залишаються в лістингу, такого потенціалу просто нема". У зв'язку із цим глава правління СК "Весту" В'ячеслав Черняхівський прогнозує, що НПФ і страхові компанії при падінні переоцінених лістингових цінних паперів змушені будуть показати збитки, тому що не можуть диференціювати портфель вкладів.
За матеріалами:
Коммерсант-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас