Під виглядом нової, українцю можуть підсунути машину-потопельника з США — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Під виглядом нової, українцю можуть підсунути машину-потопельника з США

Технології&Авто
1089
В Україну почали завозити автомобілі, що постраждали після урагану Харві і потопу в Штатах. Машини-потопельники зараз скуповують, в основному, перекупники, які реставрують їх і виставляють на продаж клієнтам, які нічого не підозрюють.
Везуть на продаж
«Попит на такі авто є у перекупів. В основному вони завозять їх до нас на запчастини без розмитнення. В Америці ж вони продаються на аукціонах. Ціна в середньому на таке авто нижча на 30%, тому українців вони цікавлять. Але ми все ж відмовляємо наших клієнтів зв’язуватися з ними. У підсумку можна витратити більше, ніж вартість самої машини», – розповів власник компанії AvtoUsaDnepr Костянтин Кравець.
За оцінками американських аналітиків, від потопів постраждали приблизно півмільйона автомобілів. Звичайно, частина з них відновленню не підлягає, але іншим проводять косметичний ремонт і виставляють на продаж.
За різними оцінками, за тиждень на американських аукціонах продається близько 160 тис. автомобілів. Приблизно 10% з них – потопельники. Розпродадуть їх приблизно за 2-3 тижні.
І хоч американські аукціони досить чесно надають інформацію про пошкодження автомобіля, в тому числі і від великої води, варто враховувати, що опису можна довіряти в разі, якщо автомобіль продає страхова компанія. А не компанії, які просто перепродують автомобілі.
«Враховуючи метеоподії, що відбуваються останнім часом в США, вже з’являється на аукціонах велика кількість автомобілів після повеней. Найчастіше ці автомобілі продаються цілими лініями аукціонів, на яких виставляються саме «потопельники», – зауважив у розмові з керівник компанії з купівлі і доставки автомобілів з США AutoAmerica Олександр Король.
Ризикована економія
Ризик отримати в користування такий автомобіль збільшується ще й тому, що українці задля економії все частіше нехтують порадами фахівців: не намагатися самому «пригнати» авто зі штатів, а звертатися по допомогу до компаній-посередників.
«Українці все частіше «ходять» на такі аукціони самостійно. А потім борються з десятками небажаних проблем і поломок. Американські перекупники (найчастіше, вихідці з СНД) наводять «потопельникам» марафет, виставляють їх на аукціони, де і продають клієнтам, які ведуться на низьку ціну. Наприклад, якщо нормальний автомобіль на аукціоні коштує, скажімо, $70 тис., то потопельників можуть продавати і за $10 тис.», – помітив нам керівник компанії Ukrautoimport Павло Денисов.
Щоб перевірити, чи був «залитий» автомобіль, в першу чергу необхідно пробити його по базі Carfax. Якщо інформації недостатньо, провести додаткову інспекцію автомобіля – вартість даної послуги варіюється від $150 до 300. Також більш уважно ставитися до підбору автомобіля з тих регіонів, де проходили урагани, перевіряти тип документів, з якими продаються авто.
Варто розуміти, що не завжди виходить на перший погляд відрізнити проблемний автомобіль від нормального. Пошкодження, завдані потопом, розпізнати часом можна тільки через місяці, а то й через роки експлуатації.
Щоб усунути пошкодження водою, перекупники замінюють в автомобілі електрику, проводять заміну технічних рідин, салон висушують, а від запаху сирості рятуються освіжувачами повітря.
Прості правила
Але повністю відновити такий автомобіль практично нереально. Для цього треба було б його розібрати до останнього болта, просушити, почистити від піску і солі, заново змастити всі деталі, а потім знову зібрати. Чи варто говорити, що задоволення це не з дешевих.
Щоб не напоротися на «потопельника», вам треба звернути увагу на такі моменти:
  • Бортовий комп’ютер, акумулятор, центральний замок, поворотники, електро-регулювання сидінь можуть повністю або частково не працювати.
    Несправні датчики приладової панелі.
  • Пошкоджений клімат-контроль.
  • Від води шкіряна оббивка сидінь твердне, а на металевих деталях може бути іржа.
  • Дослідіть автомобіль на предмет плям на деталях салону, перевірте наявність вологи під гумовими ущільнювачами стекол і під обшивкою підлоги.
  • «Потопельника» можуть видати також плями і конденсат у фарах, а відбивачі фар можуть бути покриті нальотом.
  • Автомобіль погано працює на холостому ходу або під час їзди.
«Поки підготують документи на експорт, проведуть аукціон, доставлять автомобіль, вся електроніка і обшивка салону прийдуть в непридатність. А якщо затоплення пройшло солоною водою, то і весь кузов (особливо алюмінієві частини) будуть схильні до корозії і частково зруйновані. Виходячи з цього, може бути тільки один висновок – з такими автомобілями не потрібно мати діла», – застерігає Олександр Король.
За матеріалами:
УБР
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас