Відкрито спосіб 3D-друку тканин мозку зі стовбурових клітин
Вчені Вуллонгонгського університету (Австралія) створили технологію тривимірного друку з індукованих плюрипотентних стовбурових клітин будь-яких тканин людського організму, включаючи мозок. В майбутньому він дозволить лікувати епілепсію і шизофренію.
«Ця гнучка технологія 3D-друку тканин дозволяє брати індуковані стовбурові клітини (іСК) з тіла людини і диференціювати їх після друку, що дозволяє сформувати і замінити будь-який тип тканин в організмі», – каже професор Джеремі Крук, який опублікував разом зі своїми колегами дослідження в журналі Advanced Healthcare Materials.
Перш за все, це дослідження виявиться корисним для випробування фармакологічних препаратів, але вчені сподіваються, що в майбутньому воно допоможе друкувати людські органи для трансплантології. «Подальші розробки дозволять нам створювати здорові та хворі тканини для наукових цілей, шукати більш дієві препарати і замінювати або лагодити пошкоджені внаслідок травм або хвороб тканини або органи», – каже Крук. Трансплантація таких органів буде відбуватися з меншим ризиком відторгнення імунною системою.
Надруковані нейрони складаються з шарів біочорнил в формі куба зі стороною 5 мм, які потім з’єднуються в перехреснозшиту желеподібну субстанцію. Потім на куб діють факторами росту і поживними речовинами. У підсумку виходять нейрони і допоміжні клітини.
Відкриття цієї технології стало черговим етапом довгострокового проекту вчених з вирощування тканин мозку зі стовбурових клітин нервів. Використання 3D-принтера для створення нервових тканин допоможе лікувати такі захворювання, як хвороба Паркінсона, епілепсія і шизофренія. Багато психіатричних розладів є результатом дисбалансу нейромедіаторів. Маючи можливість друкувати нейрони, які виробляють медіатори типу гамма-аміномасляної кислоти або серотоніну, австралійські вчені переконані, що цілком реально було б безпосередньо впливати на ці хвороби.
За матеріалами: hightech.fm
Поділитися новиною