Скільки українців працюють понаднормово (опитування) — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Скільки українців працюють понаднормово (опитування)

Особисті фінанси
942
Згідно з результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» у грудні 2016 року, 60% опитаних заявили, що працюють, 40% – ні. Серед тих, хто не працює, третина (32%) – пенсіонери, 27% – займаються домашнім господарством і доглядають дітей, 13% – навчаються, 21% – безробітні, але шукають роботу, 6% – безробітні і не шукають роботу.
Найбільше працюючих на Сході (67%), дещо менше – на Заході (57%).
Що вища освіта респондентів, то більше серед них тих, хто працює.
Оцінюючи умови праці, більшість респондентів, які працюють, відзначають відсутність вібрації, шуму, забруднення повітря, незначні фізичні зусилля, комфортні освітлення і температури. Водночас близько половини опитаних відзначають дуже високу нервову напругу.
Взаємини з керівництвом і співробітниками більшість респондентів оцінюють як дружні і комфортні.
88% з тих, хто працює, – наймані працівники, 12% – самозайняті (підприємці, які працюють в сімейному бізнесі тощо).
Абсолютна більшість (89%) опитаних працюють повний робочий день, 11% – неповний. За змінами працюють 30% респондентів, 70% – працюють не за змінами. 22% працюють в нічний час, 78% – не працюють вночі.
Жінки, жителі сіл і бідні респонденти відносно частіше працюють неповний робочий день. Старші, бідні і респонденти з середньою освітою частіше працюють за змінами.
Що вища освіта і рівень доходів, то менше серед респондентів тих, хто працює в нічний час.
Майже у половини (47%) опитаних, які мають роботу, винагорода залежить від власних зусиль і продуктивності, у практично такої самої кількості (46%) – не залежить, 7% – не визначились.
12% опитаних мають додаткову зайнятість до основного місця роботи, 88% – ні. 17% опитаних мають в підпорядкуванні інших працівників, тоді як 83% – ні.
Що молодші респонденти і що більші їхні доходи, то більше серед них тих, хто вважає, що винагорода в роботі залежить від власних зусиль і продуктивності.
39% працюють понаднормово, з них майже дві третини (62%) – за додаткову плату, а 38% – без додаткової оплати праці. Що більш забезпечені респонденти, то більше серед них тих, хто працює понаднормово. Чоловіки працюють понаднормово відносно частіше, ніж жінки.
Половина (52%) респондентів вважає, що вони досягли балансу між роботою та особистим життям, 37% недостатньо часу для особистого життя, 4% – для професійної реалізації, 7% – не визначились.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас