Україна готується до втрати транзиту газу - ЗМІ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Україна готується до втрати транзиту газу - ЗМІ

Енергетика
4793
“Газпром” теж серйозно ризикує, неооцінюючи українську ГТС, вважають аналітики.
Україна почала готуватися до втрати транзиту газу з РФ, а російський “Газпром” вже пообіцяв скоротити потужності центральних газопроводів, що йдуть на Україну, в розрахунку на запуск Nord Stream.
Видання уточнює, що “з посиланням на будівництво” Турецького потоку “Київ вирішив не модернізувати свої газопроводи південного коридору, по яким “Газпром” поставляє газ до Туреччини”. Так, “Нафтогаз” відмовився купувати обладнання на 156 млн доларів для модернізації трьох компресорних станцій (КС) в Центральній Україні.
Устаткування, пояснили в компанії, “могло бути використане для реконструкції КС, задіяних тільки в транспортуванні газу в напрямку Чорного моря”, і, “враховуючи домовленість між Росією і Туреччиною про реалізацію проекту “Турецький потік”, який покликаний замістити транзит російського газу до Туреччини через територію України, така інвестиція є недоцільною”.
Сам “Газпром” при цьому фактично згортає ще один транзитний маршрут через Україну. Монополія обіцяє ліквідувати частину своїх газопроводів в центральному транзитному коридорі Уренгой-Помари-Ужгород, яким через Україну проходить основний потік російського газу до ЄС.
Але доля “Турецького потоку” і Nord Stream 2 поки не вирішена, тому і для Москви існує ризик зіткнутися з серйозним обмеженням можливості постачання газу в Європу. Приклад South Stream і криза відносин з Туреччиною ясно показують, що доля подібних проектів змінюється швидко і непередбачувано, тоді як споживання газу в Європі може швидко зростати. Зараз українські труби ніхто не цінує, підкреслює джерело видання в галузі, “вони, мовляв, старі і іржаві, але не можна виключати, що так ми до 2025 року прийдемо до дефіциту газотранспортних потужностей”.
Нагадаємо, в жовтні Росія і Туреччина підписали міжурядову угоду по першу нитку “Турецького потоку” (15,75 млрд кубометрів на рік), але проект вже стикався з політичними і технологічними труднощами. Так, досі неясно, хто буде прокладати морську частину труби: з колишнім підрядником Saipem контракт не тільки розірваний, а й іде судовий процес.
За матеріалами:
Коммерсантъ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас