Білорусь побудувала найбільшу в країні сонячну електростанцію потужністю 18,5 МВт (відео) — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Білорусь побудувала найбільшу в країні сонячну електростанцію потужністю 18,5 МВт (відео)

Енергетика
2562
Як і було задумано раніше, компанія velcom побудувала найбільшу в Білорусі сонячну електростанцію розміром з 60 футбольних полів і потужністю, якої вистачить на включення всіього вечірнього підсвічування Мінська. Проект реалізований неподалік від Брагіна і служить прикладом альтернативного освоєння постраждалих від Чорнобильської катастрофи територій.
Обсяг інвестицій, вкладених у проект, склав 24 млн євро. Сонячна електростанція покликана підвищити енергетичну безпеку сусідньої країни, знизивши її залежність від вуглеводневої сировини — кожна година роботи парку дозволить Білорусі відмовитися від 7 тис. кубометрів природного газу. Сонячну електростанцію в Брагіні побудували на чотири місяці раніше, ніж було передбачено інвестиційним договором, щоб захопити якомога більше сонячних літніх днів.
Сонячний парк velcom став найбільшим в країні, причому як за розмірами, так і за потужністю. Електростанція займає площу понад 41 гектар, а її номінальна потужність досягає рекордних для білоруських геліоустановок 18,48 МВт. Жоден інший об’єкт, що працює в даній країні від сонця, не володіє такими характеристиками.
Парк складається з 85 тис. сонячних панелей, які перетворюють сонячне випромінювання на електроенергію постійного струму. Після цього вона надходить в 617 інверторів з напругою 0,4 кВ, які перетворюють її в змінний струм. З допомогою 10 трансформаторних підстанцій напругу підвищують до 20 кВ. У свою чергу потужний трансформатор доводить її до 110 кВ – рівня, який необхідний для передачі електроенергії в єдину мережу.
Щоб зв’язати між собою всі панелі й обладнання, в сонячному парку прокладено понад 730 км кабелів. Компанія velcom також побудувала високовольтну лінію електропередачі протяжністю 4,5 км з 22 опорами і трансформатором, яка дозволила поєднати сонячну електростанцію з підстанцією «Брагін».
На думку творців, сонячний парк має вдихнути життя в території, постраждалі від аварії на Чорнобильській АЕС, і стати прикладом того, як забруднені землі можуть бути використані в комерційній діяльності і приносити користь економіці Білорусі.
Нагадаємо, що аналогічні роботи ведуться і в нашій країні. Уже до кінця поточного року в Зоні відчуження Чорнобильської АЕС обіцяють встановити перші панелі на 4 МВт, а в перспективі дана територія може відродитися і стати найбільшим центром сонячної енергетики в Україні.
За матеріалами:
ITC.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас