Трохи статистики: як українці відрізняються від жителів інших країн
На Землі близько 7 мільярдів людей, і всі чимось зайняті. Ми з’ясували, що прямо зараз роблять люди і чи діють в Україні загальносвітові тенденції. Скажемо відразу: з тривалістю життя справи у нас не такі погані, як прийнято думати. А от з його якістю – проблеми.
Чим зайняте людство, відмінно пояснює інфографіка від Funders and Founders.
Всього на планеті майже 7 мільярдів людей. З них не працює майже 2 мільярди дітей та підлітків віком до 15 років, а також 577 млн літніх людей.
1,7 млрд осіб працюють у сфері обслуговування, 1,4 мільярда – в сільському господарстві, 800 мільйонів працюють на заводах, а 400 мільйонів людей мають свій бізнес. І ще 430 мільйонів – безробітні.
Ми підрахували аналогічні показники для України і додали нові, і ось що вийшло.
Чим зайняті українці?
В Україні традиційно розвинена аграрна сфера: більше 17% наших співвітчизників працюють у цій галузі (у світі – 20%). Але більшість українців працює у сфері торгівлі і ремонту транспорту. Так, саме так, Держкомстат рахує ці види діяльності разом – “Оптова та роздрібна торгівля; ремонт автотранспортних засобів и мотоціклів”. Дивно…
Більше 15% українців – люди похилого віку
Старіння населення – загальносвітова проблема. Вона вже давно актуальна для розвинених країн і скоро стане актуальною для тих, що розвиваються. За даними ООН, до 2050 року 22% населення планети будуть становити пенсіонери, а в розвинених країнах на одного працюючого припадатиме один пенсіонер.
Найбільш “стара” країна – Японія. До 2050 року 42% японців будуть пенсіонерами. “Наймолодші” країни – африканські. Правда, і тривалість життя там найнижча на Землі – 56 років для чоловіків і 59 для жінок.
У українців життя коротше від більшості європейців…
Радує хоча б те, що наші жінки живуть на три роки довше, ніж в середньому по планеті.
Третину життя ми спимо, а в інтернеті проводимо 8 років
Важливо знати, скільки часу ти приділяєш тим чи іншим справам – так можна точно спланувати свій розпорядок дня. Але скільки років нашого нетривалого життя ми витрачаємо на щоденні справи?
Спимо ми, українці, третину життя, а дивимося телевізор і сидимо в інтернеті в цілому 8 років! Скільки корисного можна було б зробити за цей час. Багато хто говорить, що потрібно менше часу проводити за комп’ютером, але коли ти бачиш ці цифри в розрізі всього людського життя – вони вражають.
Скільки людей живуть у містах, а скільки – в селах?
Чисельність міського населення постійно зростає: до 2050 року кількість міських жителів в Україні збільшиться в два рази в порівнянні з 1950 роком. Найбільш урбанізовані території Гонконгу, Сінгапуру і Макао (100% населення – міські жителі), а найменш – Тринідад і Тобаго (менше 10%). У середньому в світі урбанізація досягає 54%.
Якщо зараз відсоток українців, які живуть у місті, становить 69%, то до 2050 року цей показник складе 79%.
Дані World Urbanization Prospects The 2014 Revision
До речі, в 1800 році в містах жило лише 2% людей. Щодня в міста переїжджають майже 180 000 осіб.
Україна – у світових лідерах за споживанням алкоголю і паління
Шкідливі звички українців виводять нас вгору в рейтингу алкоголізму та куріння. Ми на 6 місці за споживанням алкоголю в літрах чистого етанолу (саме так вимірює споживання алкоголю Всесвітня організація охорони здоров’я). Навіть визнані любителі алкоголю – грузини – п’ють менше від нас (тому що вони вживають в основному вино, а у нас популярні більш міцні напої).
Україна на 3 місці за споживанням сигарет.
За матеріалами: businessviews
Поділитися новиною