Українські аптеки зобов'яжуть "приховувати" дорогі ліки


Аптекарів зобов’яжуть інформувати покупців дорогих ліків про вартість аналогічних препаратів за нижчою ціною.

Такі вимоги містяться в проекті змін до ліцензійних умов аптечних установ, який Держлікслужба направила на затвердження до Міністерства охорони здоров’я.

Не секрет, що багато медикаментів містять рівне дозування однієї і тієї ж активної речовини, але цінники, встановлювані виробниками, різні.

Мета влади – згладити подорожчання в українських аптеках. За даними дослідницької компанії Proxima Research, з початку року середня вартість однієї упаковки ліків в Україні виросла на 11,5% – до 24,6 гривень.

При цьому аптекарі продовжують нав’язувати споживачам дорогі препарати.

Кореспонденту «Вістей», що відвідав у столиці кілька аптек на одній тільки вулиці Саксаганського, всіляко радили придбати імпортні сиропи від кашлю «Лазолван» (47,90 гривень) і «Амбробене» (29,65 гривень) і скромно замовчували про наявність українського «Амброксолу» всього за 3,70 гривень.

За словами аптекарів, українці рідко замінюють дорогі ліки найдешевшими, і найчастіше через банальне незнання.

Ті ж, хто все-таки стежить за цінниками в аптеках, щоб заощадити, змінюють не самі препарати, а точки їх продажів. Неофіційно аптекарі визнають, що дорогі ліки закордонного виробництва їм продавати значно вигідніше, ніж дешеві медикаменти: націнка на імпортні препарати сьогодні досягає 50%, а на вітчизняні – лише 24-26%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Рейтинг популярності матеріалу «Українські аптеки зобов'яжуть "приховувати" дорогі ліки» на Finance.UA - 2.1
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.UA