У Донецьку за комунальні борги забирають побутову техніку і коштовності — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Донецьку за комунальні борги забирають побутову техніку і коштовності

Особисті фінанси
1400
У столиці Донбасу виконавча служба приходить до комунальних боржників і описує цінне майно до погашення боргів або для подальшої реалізації, щоб вирученими грошима покрити борги неплатників.
На руках у держвиконавців – рішення суду про примусовий вхід в квартиру донетчан, які неабияк заборгували. Юристи кажуть: якщо господарі не відчинять двері, то це зробить слюсар з допомогою фомки. Скаржитися потім можна буде тільки самим собі, тому що власників житла неодноразово повідомляли – і про борги, і про візит державної виконавчої служби, і про слюсарів з інструментами. Реакції ніякої – значить так тому і бути.
Квартира в стандартній дев’ятиповерхівці в районі Боссе, куди приїхали держвиконавці, не виглядає бідною. Принаймні зовні. Навіть двері ламати шкода – акуратні, чистенькі, майже нові. Слава богу, обійшлося, господиня двері відкрила. Всередині квартири – чистота і запах недавно зробленого ремонту. Не можна сказати, що боржники заможні, але і сильно нужденними їх явно не назвеш.
«Якби нам не відкрили сьогодні добровільно, ми б зламували замок, – пояснила «Сегодня» і господині квартири держвиконавець Ленінського районного управління юстиції в Донецьку Євгена Балясова. – За цією адресою неодноразово надавалися повідомлення, а оплата за «комуналку» проводилася нерегулярно і в дуже маленьких сумах. Ми примусово увійшли в квартиру боржника з метою опису і подальшої передачі на реалізацію майна, тому що боржник ухиляється від оплати комунальних послуг. Загальна сума заборгованості цієї сім’ї – понад 13 тисяч гривень. Тому в рахунок боргу буде описано майно цих мешканців. Якщо ж вони не сплатять всі свої борги, то описане майно буде передано на реалізацію і продано через інтернет».
«Забираємо тільки те, без чого життя людей гірше не стане, але ніколи не описуємо, наприклад, холодильники та газові плити», – кажуть у виконавчій службі. Так, у квартирі боржників з Боссе відразу ж був описаний плазмовий телевізор, що висів на стіні. За ним послідували дві магнітоли і дві акустичні системи, а також велосипед «Салют», вентилятор, мікрохвильовка, пральна машинка і навіть шафа-купе.
Арештоване майно пристави оцінили всього в 3500 гривень. Виконавці розповіли, що оцінюють майно на око. До речі, пральна машина і шафа-купе були залишені у квартирі на збереження – занадто клопітно все це виносити і транспортувати. Однак якщо протягом 10 днів борг не буде погашений, то виконавці ще раз навідаються в цю квартиру. Телевізор і інші речі, які легко переносяться, до жаху сусідів, були переміщені співробітниками виконавчої інспекції в спецавтобус і вивезені на склад.
Господиня квартири Світлана не змогла протистояти держвиконавцям. По її скупим коментарям стало ясно, що крім усього сім’я виплачує 250 тисяч гривень іпотеки.
«Кожен місяць ми платимо за комунальні послуги, скільки могли – стільки й платили» – пояснила Світлана, показуючи оплачену в цьому місяці квитанцію на комунальні послуги загальною сумою на 500 гривень. Чоловік донеччанки знаходиться на заробітках у Києві, сама вона офіційно не працевлаштована, але виконавці пообіцяли встановити її місце роботи і утримувати із зарплати суми, необхідні для погашення боргу. Після цього господиня зникла в іншій кімнаті і більше спілкуватися з людьми, що виносили з квартири її речі, не захотіла.
Подібна ситуація може скластися практично у кожного. «Однозначно, вам вже приходили повідомлення від виконавчої служби, – повідомив юрист Юрій Богдановський. – Якщо борг невеликий, то вам будуть давати можливість його погасити «мирним» шляхом і по частинах. Ну, а якщо затягнути з оплатою – чекайте приставів. До речі, деяке майно і предмети, що належать боржникові, необхідні йому або членам його сім’ї, не можуть бути описані. Наприклад, всі речі дітей або інструменти, необхідні для особистих професійних занять, – швейні, музичні, загалом ті, які приносять вам дохід. Наприклад, якщо ви журналіст – вам залишать ноутбук, а якщо таксист – автомобіль».
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас