0 800 307 555
0 800 307 555

Через скандальні мита на авто українці почали купувати ЗАЗи, але автопром це не рятує

Особисті фінанси
3734
Незважаючи на введення спеціальних загороджувальних мит на імпорт малолітражних автомобілів три місяці тому (на думку уряду, це повинно було відродити український автопром), в цілому виробництво вітчизняних машин за півроку різко впало. За даними Держстату, за перше півріччя українські заводи випустили на 54,2% машин менше, ніж за аналогічний період минулого року.
НЕ СПРАЦЮВАЛО. В уряді пояснювали: введення мит на імпорт нових легкових авто – захід вимушений і тимчасовий. «За рік наші виробники практично зупинилися: вони не витримали конкуренції з дешевшими імпортними машинами. Безумовно, вони будуть скасовані (згідно з постановою, через три роки. – Авт.)», – говорив тоді Микола Азаров. За словами експертів, незважаючи на те, що, порівняно з минулим роком, виробництво вітчизняного автопрому впало більш ніж наполовину, за останні місяці, поки діють нові мита, намітилася позитивна тенденція: продаж і виробництво вітчизняних авто з травня дійсно дещо зросли. «Завдяки квітневому введенню мит у травні 2013 року вітчизняний ЗАЗ вийшов у лідери з продажу нових легковиків», – сказали «Сегодня» в «Укравтопромі». Для порівняння: минулого року найбільш продаваними в Україні були (з 1 по 5 місце): SkodaOctavia, Lada Samara, Hyundai Accent, ZAZ Sens і Renault Logan. У салонах, де продаються іномарки, спостерігається справжній ажіотаж. «Всі намагаються скоріше купити авто за старою ціною. Але їх залишилося дуже мало. Якщо покваптеся, ще встигнете придбати Hyundai або Volkswagen. Решта вже розкупили», – сказав «Сегодня» менеджер одного зі столичних автосалонів Андрій. У Кабміні про можливе скасування мит поки не говорять. А от депутати вже готуються скаржитися. «Проблема наших виробників не в засиллі іномарок на ринку, а в неправильному управлінні бізнесом. Будь-хто, хто їздив на наших авто, розуміє, що мита їх не врятують. Скоро (15 липня. – Авт.) буде три місяці відтоді, як ввели мита. А наші виробники не показали позитивної динаміки. Ми будемо звертатися до Кабміну з проханням переглянути рішення про введення мит», – сказав «Сегодня» член парламентського комітету з питань транспорту і зв’язку Віктор Янукович. Це буде вже не перше звернення комітету в Кабмін, але поки безрезультатно.
Через скандальні мита на авто українці почали купувати ЗАЗи, але автопром це не рятує
УТИЛІЗАЦІЯ. А скоро авто можуть ще подорожчати: з 1 вересня в країні з’явиться так званий утилізаційний збір (якщо президент підпише прийняті Радою закони). Машини іноземного складання подорожчають в середньому на $ 3 тис. Але і це ще не все. «Мало того, що імпортні авто подорожчають. По-перше, у людей немає грошей купувати навіть вітчизняні авто, адже ціни на них іноді вище, ніж на іномарки. А по-друге, в законі сказано, що утилізувати авто мають право тільки виробники (стаття 6 нового закону. – Авт.). Це означає, дрібні СТО по збірці/розбиранню авто будуть змушені просто закритися, адже їх діяльність стане нелегальною», – вважає гендиректор Асоціації автоімпортерів і дилерів Олег Назаренко. «Якщо так написано в законі, значить так і є. Він був прийнятий абсолютною більшістю. Ми намагалися врахувати інтереси всіх», – сказав регіонал Михайло Чечетов.
Зеленюк Христина
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас