0 800 307 555
0 800 307 555

Заборгованість підприємств торгівлі за кредитами в серпні досягла 229,6 млрд грн

Кредит&Депозит
588
Заборгованість підприємств торгівлі за банківськими кредитами в серпні склала 229,6 млрд грн, що становить 36,5% від загального обсягу корпоративного кредитного портфеля банківської системи. Про це йдеться в повідомленні Національної Асоціації Банків України.
У НАБУ відзначили, що специфіка ведення бізнесу торговими компаніями передбачає наявність постійного попиту на кредитні ресурси. Так, торгові компанії активно користуються овердрафтами і кредитами на поповнення оборотних коштів. При цьому, велика частина кредитного портфеля торговельної сфери представлена короткостроковими кредитами.
За даними асоціації, станом на початок серпня, майже 67% їх портфеля становлять кредити з терміном погашення до 1 року, 26,7% – від 1 до 5 років, а частка кредитів у національній валюті становить 71%.
“Банки охоче кредитують торговельну сферу, оскільки якість обслуговування кредитів є прийнятною. Варто відзначити, що на 1 серпня 2013 рівень простроченої заборгованості не перевищує 10%”, – вказується в НАБУ.
Згідно з опитуванням, проведеним Державною службою статистики, 71% керівників підприємств роздрібної торгівлі вважають фінансовий стан своїх компаній задовільним, а 11% – хорошим. При цьому 33% респондентів сподівається на позитивні зміни фінансового стану своїх підприємств найближчим часом.
Нагадаємо, що за даними Національного банку України, обсяг нових кредитів, отриманих підприємствами торгівлі за останній рік (серпень 2012 – липень 2013 року), склав 624,6 млрд грн.
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас