753
НБУ отримав в управління ЦМК держпідприємства "Північгеологія"
Уряд України передав в управління Національному банку України (НБУ) цілісний майновий комплекс (ЦМК) Північного державного регіонального геологічного підприємства "Північгеологія".
Відповідне рішення закріплене розпорядженням Кабінету міністрів (№937-р), яке набрало чинності 1 жовтня 2011 року.
"Прийняти пропозицію Державної служби геології і надр та Нацбанку щодо передачі ЦМК ПДРГП Північгеологія (Київ, пров. Геофізиків, 10) в управління Нацбанку", - йдеться в документі, текст якого розміщений на веб-сайті уряду.
"Північгеологія" - одне з найстаріших підприємств галузі, яким розвідані сотні родовищ. "Зберігши інтелектуальний і технічний потенціал, ПДРГП "Північгеологія" і в даний час успішно проводить на території центральної, північної і північно-західної частин України дослідження з регіонального геологічного вивчення надр... Це, зокрема, стосується родовищ міді, золота, алмазів", - повідомляється на веб-сайті підприємства.
За його даними, до складу підприємства входить декілька регіональних філій, розташованих в центральній частині України.
Чистий збиток "Північгеологія" в 2010 році склав 6,319 млн грн, тоді як в 2009-му - 0,225 млн грн.
Як повідомлялося, Нацбанк у 2011 році активізував підготовку до розширення можливостей з поповнення і використання золотого резерву.
Директор юридичного департаменту НБУ Віктор Новиков в кінці серпня, зокрема, заявив про плани Нацбанку домагатися додаткових стимулів для поповнення резервів країни за рахунок скупки золота у населення: мова йде про звільнення фізичних осіб від сплати податків з доходів, отриманих від продажу НБУ брухту дорогоцінних металів.
У свою чергу, глава Нацбанку Сергій Арбузов на початку вересня повідомив про розгляд питання випуску сертифікатів, прив'язаних до золота з резервів Нацбанку: цей інструмент може бути випущений для населення, щоб його заощадження не "втікали" в готівкову валюту і не перетікали на споживчий ринок.
Крім того, за його словами, Нацбанк вже майже домовився з урядом про те, що забирає на зберігання золото останнього, яке буде включено в резерви центробанку і може бути також використане для залучення додаткових фінансових ресурсів.
Нацбанк також проявляє господарську активність, яка безпосередньо не пов'язана з монетарним управлінням: у червні-2011 Національна рада з питань телебачення і радіомовлення видала ліцензії на супутникове мовлення ТОВ "Банківське телебачення" (компанія має намір вести мовлення під логотипом "Банк-TV") і є 100%-ю власністю НБУ.
Крім того, Нацбанк через шість років повернувся до складу акціонерів Національного депозитарію України, залишаючись при цьому власником 22,86% Всеукраїнського депозитарію цінних паперів.
Крім того, фіксуються придбання активів Корпоративним недержавним пенсійним фондом (НПФ) Нацбанку. Зокрема, в поточному році НПФ НБУ придбав ТОВ "Електрохімпром" (Дніпропетровська обл.), що займається обробкою металевих відходів брухту чорних металів.
Пенсфонд НБУ в 2010 році наростив вкладення в ПАТ "Свіжачок" (Запорізька обл.), збільшивши свій пакет акцій до контрольного. "Свіжачок" - це сучасний тваринницький комплекс. Покупцем його продукції виступає Глобинський м'ясокомбінат.
НПФ НБУ також володів 28% акцій у ПАТ "Ельба" (Київська обл.), яке відоме виробництвом на Тхорівському спиртовому заводі авто- і побутової хімії під торговою маркою "Арктика".
Корпоративний НПФ НБУ є найбільшим НПФ в країні. Він має особливий статус на ринку, оскільки одночасно виступає керуючою компанією, адміністратором і охоронцем. На час створення фонду банк аргументував свою позицію особливим статусом на фінансовому ринку країни, зумовленим Конституцією і законом про Нацбанк.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною