Клюєв не підтверджує переговори з Газпромом


Клюєв не підтверджує переговори з Газпромом

Ніякої офіційної інформації про переговори Кабміну з Газпромом щодо повернення до старих схем розрахунку за транзит газу на даному етапі немає, повідомляє прес-служба віце-прем'єра Андрія Клюєва.

Напередодні українські ЗМІ повідомили про наміри уряду переглянути газові домовленості з Росією. Інформацію про переговори уряду з російським Газпромом щодо повернення до газових угод 2002-2004 років поширили деякі ЗМІ, посилаючись на виступ Клюєва на економічному форумі у Брюсселі.

У прес-службі віце-прем'єра сам факт таких переговорів не підтвердили, однак і не спростували. Але відзначили, що стаття з'явилася ще до від'їзду Клюєва в Брюссель.

Експерти і раніше допускали, що уряд Януковича може запропонувати Росії відновити розрахунок за транзит газом, а не грішми.

Такі переговори у майбутньому можливі, сказав політолог Андрій Єрмолаєв. За його словами, повернення до старих схем розрахунків є рішенням політичним і спричиняє перегляд схем поставки, тобто співробітництва з РосУкрЕнерго, а також перегляд ціни.

Однак, "щодо ціни позиція Газпрому на сьогодні однозначна, вони будуть зберігати ціну 230 і можливі преференції лише найближчим союзникам, таким як Бєларусь", - говорить експерт.

У той же час екс-голова підкомітету Верховної Ради з питань газової промисловості Олекса Гудима виключив можливість повернення до старої схеми розрахунків. За словами Гудими, заяви Андрія Клюєва можна трактувати як "дешевий популізм".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Міненергетики
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua