Янукович не дасть грошей на модернізацію ТЕК


Янукович не дасть грошей на модернізацію ТЕК

Міністерство палива та енергетики починаючи з 2007 року планує відмовитися від практики фінансування проектів реконструкції та модернізації паливо-енергетичного комплексу України за рахунок державного бюджету

Заступник міністра палива та енергетики Сергій Титенко заявив, що уряд навмисно відмовляється від прямого держфінансування інвестиційних програм у паливно-енергетичному комплексі.

«Сьогодні ці гроші підуть на здешевлення кредитів, тобто будуть використатися на погашення відсотків за кредитами, які держкомпанії будуть оформляти самостійно. Ми розраховуємо у 2007 році залучити 7 мільярдів гривень, а через рік енергетика буде вимагати 20 мільярдів», - сказав Титенко.

Необхідні інвестиції в Мінпаливенерго оцінюються у 110 млрд. доларів до 2030 року, а бюджет передбачає всього 650 млн. гривень на рік.

Нагадаємо, за даним Мінпаливенерго, первинна вартість основних фондів держпідприємств ПЕК становить 30 млрд грн, у той час як їх зношування досягає 40%. Зокрема, зношування фондів НЕК «Укренерго» становить 54%, НАК «Енергетична компанія України» - 75%, НАК «Нафтогаз України» - 47%, НАЕК «Енергоатом» - 33%. Крім того, 90% енергоблоків теплових електростанцій вичерпали свій розрахунковий ресурс роботи, 80% газоперекачувальних агрегатів морально і технічно застаріли, а 60% трубопроводів досягли критичного рівня зношеності.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua