Медвєдєв: Росія може стати лідером з видобутку нафти у світі


Медвєдєв: Росія може стати лідером з видобутку нафти у світі

Росія за підсумками поточного року має всі можливості стати лідером з видобутку нафти у світі, заявив перший віце-прем'єр Дмитро Медвєдєв.

"За підсумками поточного року в Росії є всі можливості перетворитися в nomber one у світі з видобутку нафти і обійти Саудівську Аравію", - заявив Медвєдєв, виступаючи на економічному форумі в Давосі.

При цьому, як відзначив перший віце-прем'єр, Росія стоїть на четвертому місці у світі з виробництва електроенергії і на першому - з видобутку газу.

"Ми були і залишимося надійним партнером із забезпечення інших країн енергоносіями, а зусилля останнього років спрямовані на встановлення чітких і стабільних правил гри на цьому ринку", - підкреслив Медвєдєв.

"В енергетику ми плануємо досягти до 2015 року зростання виробництва в 1,5-1,6 рази і припускаємо для цього укладення в розмірі до 300 млрд доларів", - відзначив він.

За словами Медвєдєва, для реалізації цієї програми будуть потрібні частки, у тому числі іноземні, інвестиції. "При цьому ми добре розуміємо, що інвестори прийдуть у галузь, якщо будуть ясні і прозорі умови їх роботи на довгострокову перспективу. Саме тому торік нами були прийняті досить непрості, а, говорячи відверто, просто складні, але необхідні рішення. Зокрема, був чітко позначений графік лібералізації ціноутворення в електроенергетиці", - сказав він.

Медвєдєв підкреслив, що для виробництва та будівництва нових потужностей компаніям не вистачає електроенергії. "Транспортні витрати в економіці також неприпустимо великі", - відзначив перший віце-прем'єр, додавши, що "цими питаннями ми зайнялися впритул, у цьому другий ключ до розвитку нашої країни, нашого майбутнього росту".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua