Лукашенко анулював транзитні угоди з Росією


Лукашенко анулював транзитні угоди з Росією

Президент Білорусії Олександр Лукашенко оголосив про анулювання домовленостей з Росією, пов'язаних із транзитом нафти. Лукашенко запропонував знову перерахувати всі платежі.

"Делегація, що веде переговори, одержала від мене прямі вказівки: ті компанії, які будуть пропонувати подібні контракти за подібними цінами з прокачування нафти в Європу, будуть обкладати додатковим митом. Щоб ми могли компенсувати свої втрати понад світові ціни", - заявив він.

"Ми знаємо, де чутливі місця тих, хто спробує нас вдарити. Ми викотимо мита за трактори, холодильники, пральні машини, телевізори та інші товари", - сказав Лукашенко.

1 січня 2007 року білоруські влади ввели мито на транзит через територію республіки російської нафти. Однак Росія відмовилася її платити. Після того, як стало відомо про відбори Мінськом російського палива в рахунок погашення нових мит, Москва припинила прокачування сировини через білоруську ділянку трубопроводу.

В результаті поставки нафти в деякі європейські держави були припинені з 8 січня. Після підписання 12 січня російсько-білоруської угоди поставки нафти в Європу відновилися в повному обсязі.

23 січня 2007 року президент Білорусії Олександр Лукашенко заявив, що зажадає від Москви грошей за оренду землі під нафтопроводами на території республіки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua