Янукович: Україна планує створити консорціум з транзиту нафти у Європу


Янукович: Україна планує створити консорціум з транзиту нафти у Європу

Україна планує обговорити з Азербайджаном, Казахстаном і Росією можливість об'єднання зусиль для створення консорціуму з транзиту нафти в Європу через українську територію. Про це прем'єр-міністр України Віктор Янукович заявив в інтерв'ю журналістам у четвер у Давосі (Швейцарія), повідомляє прес-служба Кабінету міністрів.

"Ми будемо обговорювати можливість об'єднання зусиль Азербайджану, Казахстану та Росії, будемо обговорювати, як нам створити такий консорціум, що був би зацікавлений транспортувати нафта через територію України в Європу", - сказав він.

Янукович відзначив, що під час його зустрічі із президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим у рамках Всесвітнього економічного форуму в Давосі вони мали можливість обговорити реалізацію домовленостей, досягнутих під час візиту українського прем'єр-міністра в Азербайджан. За словами Януковича, Азербайджан після наповнення нафтою нафтопроводу Баку-Тбілісі-Джейхан буде зацікавлений у нових ринках збуту.

На думку Януковича, одним з можливих транзитних шляхів транспортування азербайджанської нафти є нафтопровід Одеса-Броди, і зараз існує декілька варіантів, зокрема, транспортування танкерами нафти із Супсі (Грузія) в Одесу, а також є можливість будівництва нафтопроводу на дні Чорного моря до Одеси.

Янукович відзначив, що Росія, Казахстан і компанія Shell, що працює в Казахстані, також зацікавлені в шляхах транспортування нафти.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua