Експерт: Білорусія навряд чи знайде альтернативу російській нафті


Експерт: Білорусія навряд чи знайде альтернативу російській нафті

Білорусія найближчим часом не зможе знайти економічно обґрунтовані альтернативні джерела поставок нафти в республіку, вважає глава "Захід-Транснафтопродукту" (м.Мозир, Гомельська область, дочірнє підприємство російської АК "Транснафтопродукт") Микола Альхімович.

"Знаходження таких джерел, економічно вигідних з урахуванням всіх витрат на транспортування від вилучених родовищ, перевалку та доставку, поки представляється досить проблематичним", - заявив Альхімович.

Він відзначив, що в цей час Білорусія далека від початку практичної розробки нафтових родовищ в Ірані та Венесуелі, тому на даний момент мова можна говорити тільки про закупівлі нафти в цих країнах.

"Якщо раніше Білорусія закуповувала в Росії нафта приблизно за 230 дол. за тонну, то з урахуванням мита сьогодні ціна становить 283 дол. за тонну. Для порівняння, на світових біржах вартість тонни нафти становить порядку 400 дол. за тонну", - відзначив Альхімович, уточнивши, що тут варто врахувати витрати на транспортування нафти морським транспортом, тарифи портів на перевалку і вартість наступного транспортування залізницею або вартість прокачування нафтопроводом до кінцевого споживача. "Навряд чи при всіх цих факторах закуповувати нафта, скажемо, у Венесуелі, буде вигідно", - відзначив Альхімович.

Глава компанії також відзначив, що поки "мрячними" залишаються перспективи організації поставок у Білорусію каспійської нафти нафтопроводом "Одеса-Броди". "Це зажадає будівництва перемичок, це величезні капіталовкладення. З економічної точки зору цей проект реальний, але де взяти гроші?" - запитав він.

Альхімович вказав також на необхідність будівництва додаткових об'єктів інфраструктури при організації поставок нафти в Білорусію через Вентспілс (Латвія), що також зажадає значних інвестицій.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua