Газпром може приєднатися до Чорноморнафтогазу


Газпром може приєднатися до Чорноморнафтогазу

Голова правління державного акціонерного товариства Чорноморнафтогаз Анатолій Присяжнюк не виключає, що російська компанія Газпром може стати партнером у розробці родовищ вуглеводнів Прикерченської ділянки шельфу Чорного моря.

"Ми відправили лист Газпрому, щоб спільно розробити площа Паласу. На сьогоднішній день від Газпрому отримана відповідь. Запропоновано створити робочі групи", - відзначив Присяжнюк. Він також додав, що Чорноморнафтогаз сподівається в цьому напрямку "іти далі".

Глава ДАТ також повідомив, що щодо розробки родовищ Прикерченської ділянки ведуться переговори і з американською фірмою Vanco International.

"Дійсно, з цією компанією (Vanco International) ведуться двосторонні переговори, створена робоча група, - сказав Присяжнюк. - Остаточні рішення у відношенні розгляду продукції ще не прийняті. Але ще раз говорю, робота ведеться".

На питання журналістів, з якою ж компанією йому як голові правління ДАТ Чорноморнафтогаз було б комфортніше працювати, Присяжнюк відповів, що "ми готові і нам комфортно співробітничати з тими, хто надасть найбільш вигідні умови".

На думку Присяжнюка, компанія-партнер "повинна буде прямо інвестувати кошти" у розробку Прикерченської ділянки шельфу Чорного моря, при цьому продукція, що згодом буде вироблятися там, "повинна залишатися в нас, щоб компанія (Чорноморнафтогаз) дістала найбільший прибуток".

Під час поїздки в Крим міністр палива та енергетики України Юрій Бойко повідомив, що робоча група Міжвідомчої комісії з організації, паідписання і виконанню угод про розділ продукції (СРП) закінчила підготовку проекту угоди на користування надрами Прикерченської ділянки шельфу Чорного моря з компанією Vanco International Ltd. (США). Глава Мінпаливенерго відзначив, що міністерство очікує реакції представників Vanco на підготовлений проект угоди.

У квітні 2006 року був проведений конкурс-тендер щодо розробки нафтогазоносного шельфу Прикерченської ділянки континентального шельфу Чорного моря. Переможцем конкурсу була визнана компанія Vanco International Ltd., що у липні 2006 року подала на затвердження свій проект СРП.

Однак 18 жовтня 2006 року урядом було ухвалене рішення про необхідність розробки нової редакції проекту угоди з компанією Vanco через те, що в проекті угоди компанії не враховані у повному обсязі особливості українського законодавства і не забезпечені рівні умови для співробітництва. Новий проект угоди повинен був бути підготовлений у тримісячний термін.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Газпром
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua