Путін: РФ знизить залежність в енергетику від транзитних держав


Путін: РФ знизить залежність в енергетику від транзитних держав

Президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія буде розвивати свою транспортну систему, щоб знизити залежність поставок енергоресурсів від транзитних країн.

"Маючи на увазі зміни геополітичної ситуації, ми будемо найактивнішим чином розвивати нашу транспортну мережу, щоб мати можливість прямо доставляти нашу сировину основним споживачам", - сказав Путін на прес-конференції в Сочі після переговорів з канцлером Німеччини.

Як повідомив президент РФ, "ми прискоримо нашу роботу із прокладки трубопровідних систем до берега Тихого океану, ми розширимо можливості транспортування вуглеводнів на Півночі, у тому числі на Північному Заході Росії, щоб зменшити нашу залежність від транзитних держав".

Президент РФ підкреслив, що Росія буде "співробітничати із транзитними державами, але тільки на прозорих і загальних для всіх принципах взаємодії, позбавлених будь-якої політичної або іншої кон'юнктури".

"Ми говоримо партнерству і взаємодії "так", паразитуванню - "ні". Ми будемо вибудовувати відносини з усіма партнерами - і транзитерами, і споживачами вуглеводнів - на рівноправній, зрозумілій та транспарентній основі", - сказав глава держави.

Як заявив Путін, "все, що робила Росія в останні роки - позаминулому, минулому, цьому році - спрямоване на те, щоб створити єдині, прозорі правила та умови співробітництва в Європі з нашими партнерами, перейти з усіма на ринкові принципи взаємодії".

Згадавши про кризу, яка виникла у зв'язку з поставками енергоносіїв в Україну, Путін відзначив, що тоді Росію "постійно обвинувачували в політизації питань енергетики, у використанні якоїсь енергетичної зброї".

"Сьогодні про використання якоїсь зброї ніхто не говорить стосовно до інших країн. Тим часом Росія завжди вказувала, що має намір перейти з усіма державами на ринкові принципи", - нагадав президент РФ.

Він висловив упевненість в тому, що "наші європейські партнери у першу чергу зацікавлені в ясних і чітких принципах взаємодії Росії із транзитними державами".

За словами Путіна, таких проблем не виникало, коли поставки йшли через територію республік СРСР і країни Варшавського договору. Але сьогодні ситуація змінилася. "Тому ми будемо співробітничати із транзитними державами на ясних, загальних і зрозумілих для всіх принципах", - склав Путін.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua