Бойко: СВЯП буде використовуватись виключно для захоронення паливу з АЕС України


Бойко: СВЯП буде використовуватись виключно для захоронення паливу з АЕС України

Централізоване сховище відпрацьованого палива, у випадку його створення, буде використатися для зберігання відпрацьованих тепловиділяючих зборок (ТВЗ) винятково з атомних електростанцій України, стверджує міністр палива та енергетики Юрій Бойко

"Існуючий проект розрахований на зберігання ТВЗ тільки з українських атомних станцій. Ніяких інших відходів у країну ми завозити не будемо", - сказав глава Мінпаливенерго на прес-конференції в Сімферополі у четвер.

Міністр підкреслив, що створення централізованого СВЯП дозволить підвищити енергобезпеку країни, а також знизити витрати оператора українських АЕС на обіг з відпрацьованим ядерним паливом.

Три із чотирьох АЕС України не мають потужностей для зберігання відпрацьованого ядерного палива, у цей час вивозить на зберігання у РФ, що постійно підвищує вартість таких послуг. Відмова РФ приймати на зберігання відпрацьоване паливо з АЕС України може привести до необхідності призупинити експлуатацію енергоблоків, які виробляють понад 30% всієї виробленої у країні електроенергії.

Як повідомлялося, національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом", оператор АЕС України, з метою вирішення зазначених проблем у грудні 2005 року уклала з Holtec International (США) контракт на проектування і спорудження в Україні СВЯП сухого типу - для зберігання палива з Рівненської, Південно-Української і Хмельницької АЕС (Запорізька АЕС уже має власне сховище).

"Енергоатом" експлуатує 15 ядерних енергоблоків з водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою потужністю 13835 Мвт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Міненергетики
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua