Грузія і надалі купуватиме російський газ


Грузія і надалі купуватиме російський газ

Грузія не має наміру повністю відмовлятися від російського газу, заявив міністр закордонних справ Грузії Гела Бежуашвілі.

"У нас немає ресурсів, щоб компенсувати відмову від російського газу, і ми прийняли рішення якусь частину газу. Ми готові платити за свою незалежність, і не робимо із цього трагедії, хоча, на нашу думку, із сусідами треба надходити по-іншому", - заявив він радіостанції "Ехо Москви" у четвер.

Разом з тим, за словами Бежуашвілі, "частка російського газу вже не буде такою домінуючою" в економіці Грузії.

"Ми робимо і будемо продовжувати робити кроки щодо забезпечення нашої енергетичної незалежності, це дуже важливий момент. Але я не погоджую це тільки з Росією: диверсифікованість поставок енергоносіїв треба було проводити у будь-якому випадку, і різке збільшення Росією цін на газ тільки підштовхнуло ці процеси і вивело їх на більш високий пріоритет", - відзначив він.

Глава МЗС додав, що Грузія має намір виступити "з ідеєю нової енергетичної стратегії, розробити нові шляхи транспортування центрально-азіатського газу в Європу через Грузію, щоб створити альтернативні можливості для одержання енергії у випадку технічних і політичних збоїв".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua