Ющенко - за передачу всіх шахт у приватні руки


Ющенко - за передачу всіх шахт у приватні руки

Президент України Віктор Ющенко в середу, 17 січня, під час візиту в Донецьку область заявив про те, що виступає за передачу всіх шахт країни у приватні руки, а "тему закриття шахт потрібно забути".

"Якщо в умовах нового енергетичного ринку нам доведеться зробити серйозну переорієнтацію на використання енергетичного вугілля власного виробництва, якщо врахувати лібералізацію ціни на нафту, на газ, то дійдемо висновку, що при такій економіці вугільна галузь є перспективною та економічною. І тому тему закриття шахт нам потрібно забути", - сказав Ющенко.

У той же час він акцентував, що "це не виходить, що ми будемо розвивати економіку копанок".

Президент привів приклад, коли під час його недавнього візиту в Луганську область один з підприємців попросив дозволу Президента купити колишню державну шахту, закриту два роки тому.

"Чому держава не бачить сенсу в роботі цієї шахти, а приватний бізнес бачить?", - поставив запитання Президент. При цьому він згадав Росію, де "немає ні однієї державної структури, що добуває вугілля", а в Україні, навпаки, "існують тільки копанки".

Він висловив упевненість, що сьогодні потрібно надавати всі можливості тим підприємцям, які хочуть "викупити об'єкт і дати йому друге життя".

На думку Президента, всі шахти повинні мати статус юридичної особи для того, щоб економіка вугільної галузі стала прозорої.

"Я переконаний, що поки шахта не буде мати статус юридичної особи, через систему холдингів, через систему інших завуальованих моделей не можна створити мотивацію для роботи конкретної шахти", - сказав Ющенко.

Нагадаємо, Мінвуглепром вирішив приватизувати в 2007 році 18 підприємств галузі. Балансова вартість цих об'єктів становить 0,6 млрд гривень.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua