Німеччина має намір відродити атомну енергетику


Німеччина має намір відродити атомну енергетику

Деякі члени уряду Німеччини виступили із пропозицією про відродження в країні атомної енергетики з метою диверсифікованості джерел енергії.

Заяви про можливості перегляду прийнятого кілька років назад заборони на експлуатацію АЕС почали лунати на хвилі стурбованості занадто сильною залежністю німецької економіки від російського палива.

Рівно рік тому на Німеччині важко позначилися перебої з поставками газу з Росії, викликані суперечкою про тарифи, які вели Москва та Київ. Тепер схожа проблема спостерігається у транзиті російської нафти через Білорусію. Ці два інциденти привели до стурбованості надто масштабною залежністю ФРН від російських ресурсів і до розмов про можливості збереження власної атомної енергетики.

Попередній німецький уряд на чолі з канцлером Герхардом Шредером проголосувало у свій час за закриття усіх 17 атомних електростанцій на території країни. Нинішній коаліційний кабінет, очолюваний Ангелой Меркель, підкреслював, що не має наміру переглядати це рішення, незважаючи на те, що багато християнських демократів, соратники Меркель з партії, ставляться до атомної енергетики набагато спокійніше.

Однак у світлі останньої суперечки, між Росією та Білорусією, канцлер уже заявила про необхідність уважного розгляду питання про диверсифікованості енергетичних поставок, що, за словами Меркель, повинна бути здійснена з виведенням з ладу атомних електростанцій. Міністр економіки Німеччини Михаель Глос був ще більш відвертим - він закликав до негайного переосмислення наміру країни відмовитися від атомної енергетики.

Як би то не було, будь-які кроки в цьому напрямку напевно зустрінуть активний опір з боку партнерів канцлера з коаліції, соціал-демократів, і приведуть до сплеску політичних страстей, думають аналітики.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua