20 тисяч жителів Луганська лишилися без тепла


20 тисяч жителів Луганська лишилися без тепла

20 тисяч жителів Луганська лишилися без тепла. Від теплопостачання відключені 94 багатоповерхівки, дитяча поліклініка, лікарня та два дитячих садки.

Зранку приватне підприємство "Луганське енергетичне об'єднання" відключило електрику 9-ти котельням міста.

За даними міської влади, за комунальні послуги розраховуються лише 70% мешканців Луганська. А заборгованість перед енергетиками становить майже 67 млн грн. Зі своєї сторони люди пояснюють, що не платять за тепло, тому що незгодні з новими тарифами. Спочатку опалювального сезону вартість опалення збільшилася в 2,5 рази. Міська влада каже, що ситуації зарадити не може. І обіцяє лише наполягати, щоб від тепла не від'єднували соціальні заклади.

Раніше перший заступник мера Луганська Маноліс Пілавов заявив, що розрахунки Луганську за газ - найнижчі в Україні - 23%. "Сьогодні ми залишилися без лімітів на газ, і, порушуючи закон, беремо його з труби, щоб міські котельні не зупинилися", - сказав він журналістам 14 грудня. Він відзначив, що міське комунальне підприємство "Теплокомуненерго" розрахувалося за газ із "Газ-Тепло" (дочірнє підприємство НАК "Нафтогаз України") у листопаді на 3,337 млн грн при його споживанні на 13 млн. грн.

За даними Пілавова, за електроенергію "Теплокомуненерго" розрахувалося на 1,360 млн грн. або на 45%, за водопостачання - на 450 тис грн.або на 41%.

У зв'язку з цим Луганська міська рада знову закликає населення вчасно здійснювати оплату споживаних житлово-комунальних послуг для запобігання можливих проблем з газопостачанням міста.

Нагадаємо, що 3 жовтня Луганське міське комунальне підприємство "Теплокомуненерго" підписало договір з "Газ-теплом" про поставки газу в новому опалювальному сезоні 2006-2007р. Вартість газу - 686 грн за тис. куб. м (сума включає вартість транспортування газу).

Умови договору передбачають стовідсотковий розрахунок за спожитий енергоресурс до 16 числа кожного місяця. Договір був підписаний після того, як "Теплокомуненерго" погасило 6,5 млн грн боргу за поставку газу в минулому опалювальному сезоні.

Теплопостачанням і гарячим водопостачанням у Луганську займаються міське держпідприємство "Теплокомуненерго" та "Луганськ-Сервіс-Плюс", обласне держпідприємство "Луганськтеплокомуненерго".

Слід зазначити, що в Україні заборгованість підприємств Теплокомуненерго (ТКЕ) за вжитий газ із початку опалювального сезону збільшилися на 693,2 млн грн, що становить 61% від загального боргу теплопостачальників у 2006 р., повідомляє прес-служба ДК "Газ України". Рівень розрахунків підприємств ТКЕ за цей період зменшився до 50%. У цілому з початку 2006 р. сума боргу підприємств ТКЕ досягла 1,136 млрд грн, рівень розрахунків склав 62%.

З 15 жовтня найбільше виросла заборгованість підприємств ТКЕ Дніпропетровської, Донецької, Харківської, Луганської, Львівської, Одеської, Запорізької областей. З початку грудня підприємства ТКЕ заборгували за вжитий за цей період газ майже 180 млн грн. Протягом опалювального сезону заборгованість 33 найбільш енергоємних підприємств ТКЕ склала 412,7 млн грн.

Відповідно до постанови Кабінету міністрів України газопостачальним, газодобувним, газорозподільним, газотранспортним підприємствам і Державній інспекції з енергозбереження надане право обмежувати газопостачання споживачам у випадку недостатності лімітів газу й рівня розрахунків за вжитий газ або надані послуги з його транспортуванню, або припиняти газопостачання у випадку відсутності в споживача ліміту природного газу

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування