Газпром оголосив про


Газпром оголосив про

Газпром, імовірно, оголосить про придбання частки в нафтогазовому проекті "Сахалін-2" 21 грудня 2006р., повідомляє (с) Reuters з посиланням на джерела в нафтогазовій галузі. За словами джерел, виконавчий директор концерну Shell Ієрун Ван дер Віяло 21 грудня знову приїде в Москву, щоб зустрітися з міністром промисловості та енергетики РФ Віктором Христенко і главою Газпрому Олексієм Міллером.

Раніше повідомлялося, що Газпром оплатить свою частку у проекті "Сахалін-2" готівкою.

Джерело, близьке до переговорів, повідомило, що як складову угоди Shell також має намір забезпечити собі співробітництво з Газпромом у майбутньому, що виходить за рамки проекту "Сахалін-2".

Інші інформовані джерела повідомили, що японські партнери Shell - компанії Mitsui і Mitsubishi - наполягають на тому, щоб участь російської компанії у проекті оплачувалося винятково коштами.

Проект "Сахалін-2" передбачає освоєння Лунського та Пільтун-Астохського родовищ на шельфі Сахаліну із загальними геологічними запасами 600 млн т нафти і конденсату та 700 млрд куб. м газу. Оператор проекту - Sakhalin Energy, акціонерами якого є "Шелл Сахалін Холдінгс Б.В." - 55% (компанія-засновник - Royal Dutch/Shell), "Міцуі Сахалін Холдінгс Б.В." - 25% (засновник - Mitsui) і "Даймонд Гес Сахалін Б.В." - 20% (засновник - Mitsubishi Corporation). У травні 2003р. консорціум оголосив про початок другого етапу проекту. Крім будівництва платформ на узбережжя затоки Аніва планується побудувати нафтовий експортний термінал і завод з виробництва зрідженого природного газу (з вузлом відвантаження) потужністю 9,6 млн т.

Газпром має намір одержати 50-процентну частку в проекті. При цьому близькі до переговорів джерела повідомили, що Shell поступиться російському газовому холдингу 30% акцій, а японські компанії - 10% кожна.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування