Україна зацікавилась транспортним коридором "Китай-Західно Європа"


Україна і Казахстан вивчають участь Києва в створенні транспортного коридору "Китай - Західна Європа", а також участь українських компаній у розвитку атомної енергетики Казахстану.

Про це говориться в спільній заяві прем'єр-міністрів Казахстану та України Даніала Ахметова і Віктора Януковича, підписаному за підсумками переговорів у четвер в Астані.

У заяві відзначається, що українська сторона зацікавлена "у більш активному використанні її транзитного потенціалу при створенні транспортного коридору "Китай-Західна Європа".

Відповідно до документа, сторони обговорили питання уніфікації тарифної політики обох країн для залучення додаткових обсягів вантажоперевезень у рамках цього проекту.

Обговоривши стан реалізації контракту на поставку в Казахстан літаків Ан-148-100В виробництва держпідприємства "Київський авіаційний завод "Авіант", сторони "висловили обопільне бажання в його успішному та своєчасному виконанні".

Сторони доручили зацікавленим органам двох держав вивчити можливості українських компаній у реалізації планів Казахстану з будівництва на його території атомних електростанцій, об'єктів електроенергетики та транспортної інфраструктури. У цей час у Казахстані вирішується питання будівництва АЕС із двома-трьома реакторами малої потужності. На думку глави національної атомної компанії "Казатомпром" Мухтара Джакішєва, АЕС у республіці може бути побудована в 2014-2015 р.

Крім цього, у заяві відзначається зацікавленість обох країн надалі розширенні торгово-економічного співробітництва і готовність підтримувати один одного в процесі вступу у Світову організацію торгівлі (СОТ).

У заяві сторони також висловили задоволення ростом обсягів товарообігу між двома країнами і упевненість у наявності необхідних передумов для виведення економічних відносин на якісно новий рівень.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua