0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

Бойко обговорив із словаками енергетичне співробітництво


Бойко обговорив із словаками енергетичне співробітництво

Міністр палива й енергетики України Юрій Бойко обговорив з міністром економіки Словаччини Любомиром Ягнатеком питання співробітництва в енергетичній сфері.

За словами Бойко, обговорювалися два питання збільшення постачань електроенергії в Словаччину й забезпечення роботи трубопроводу Одеса-Броди за участю словацької сторони в європейському напрямку.

Як відзначив міністр, дане співробітництво має великі перспективи. "З одного боку, дуже ємкий ринок Європи, з іншої сторони в доступному для огляду майбутньому ми маємо відносно дешеві енергоносії, тому будь-які проекти в енергетику будуть вигідні для обох сторін", - сказав він.

Бойко також підкреслив, що з обох питань, які обговорювалися, є розуміння, і робота буде продовжена на рівні експертів і міжурядових груп.

Як відзначив Ягнатек, Словаччина зацікавлена в збільшенні експорту електроенергії з України, а також в об'єднанні нафтопроводу Одеса-Броди з нафтопроводом Дружба.

За його словами, сьогодні була досягнута домовленість створити відповідні робочі групи, які спільно будуть працювати над цими питаннями.

"Я бачу дуже гарну роботу з об'єднання нафтопроводів Одеса-Броди й Дружба", - сказав він.

Як відзначив Бойко, даний проект є масштабним. "Ви знаєте позицію казахської сторони щодо реалізації цього проекту, головне завдання узгодити інтереси всіх сторін", - сказав він.

На думку міністра, буде потрібен певний час, щоб зібрати воєдино інтереси постачальників сировини, України як транзитеру, і Європи, що сьогодні була представлена Словаччиною. "Уже бачимо, що в середньостроковій перспективі через 2-3 року проект реальний. Сьогодні ми бачимо Європу, представлену Словаччиною, і бачимо зацікавленість у реалізації проекту", - відзначив він.

За словами Бойко, бізнесу-структури, у тому числі і європейські, уже виявляють цікавість до цього проекту.

Як повідомлялося раніше, 11 грудня віце-прем'єр-міністр України з питань ПЕК Андрій Клюєв за підсумками сьомого засідання міжурядової українсько-казахстанської комісії з економічного співробітництва заявив, що для реалізації проекту Одеса-Броди-Плоцьк необхідно створити консорціум за участю всіх зацікавлених сторін.

Як відзначив Клюєв, для реалізації проекту з добудування нафтопроводу Одеса-Броди до польського міста Плоцьк необхідно в Україні прийняти закони про концесії, створити консорціум з постачальниками нафти (Казахстан, Росія, Азербайджан й інші), споживачами (європейські країни) і транзитером (Україна).

"Потім буде прийнята як економічна, так і політична доцільність реалізації даного проекту", - сказав Клюєв. При цьому він не уточнив конкретних строків можливого створення такого консорціуму, однак відзначив, що в цьому напрямку ведуться переговори.

Наприкінці 2001 року ВАТ Укртранснафта завершила будівництво нафтопроводу Одеса-Броди (нафтотермінал Південний - Одеса-Броди) протяжністю 674 кілометри й потужністю 9 мільйонів тонн у рік.

Наприкінці травня 2003 року Україна, Польща та ЄС підписали декларацію, якою підтримали проект транзиту каспійської нафти нафтопроводом Одеса-Броди і його добудування до Плоцьку (Польща), звідки нафта вже існуючим нафтопроводом може потрапити до Гданьску.

Починаючи із середини 2003 року, в Україні активно обговорювалося питання про напрямок використання нафтопроводу Одеса-Броди. Реверсивний напрямок використання лобіювала російсько-британська компанія ТНК-ВР. 3 лютого 2004 року український уряд ухвалив рішення щодо прямого використання нафтопроводу, однак уже в липні 2004 року переглянула своє рішення.

Наприкінці липня 2004 року ВАТ Укртранснафта і ТНК-ВР підписали контракт про прокачування нафтопроводом Одеса-Броди 9 мільйонів тонн нафти в рік у напрямку нафтотерміналу Південний (місто Одеса). Контракт передбачає транспортування російської нафти Urals маршрутом Мозир-Броди-нафтотермінал Південний протягом 3 років обсягом 9 мільйонів тонн у рік.

Разом з тим, Наглядацька рада Укртранснафти схвалив добудування нафтопроводу Одеса-Броди до польського міста Плоцьк і створення для цього спільного підприємства Сарматія з польською компанією PERN Przyjazn.

Після призначення нового уряду України в серпні 2006 року поляки стали виявляти стурбованість, чи буде добудовувати Україна нафтопровід Одеса-Броди. Але 6 вересня прем'єр-міністри Польщі й України Ярослав Качинський та Віктор Янукович підтвердили бажання продовжити добудування нафтопроводу Одеса-Броди до міста Плоцьк.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Міненергетики
В Контексті Finance.ua
Опитування