У Харкові загострилася ситуація з теплопостачанням


У Харкові загострилася ситуація з теплопостачанням

У Харкові знову загострилася ситуація з теплозабеспеченням населення міста.

Як повідомили в прес-службі Харківської міської ради, до ранку вівторка 119 житлових будинків у Дзержинському районі залишилися без гарячої води, у багатьох квартирах похолодало, оскільки найбільший у місті виробник тепла - ТЕЦ-5 - почала зниження температури теплоносія.

Напередодні представники ТЕЦ-5 оголосили, що змушені знизити температуру подаваного частини Харкова й області теплоносія та гарячої води з 70 до 52 градусів за Цельсієм через заборгованість перед компанією "Газ України" за спожитий природний газ. За даними ТЕЦ-5, заборгованість утворилася через те, що комунальне підприємство "Харківські теплові мережі" (ХТМ) заборгувало ТЕЦ-5 з жовтня поточного року понад 30 млн грн.

Як повідомили в прес-службі міськради, міський голова Михайло Добкін ранком у вівторок охарактеризував дії ТЕЦ-5 як саботаж.

"Я офіційно заявляю: центральні органи влади, уряд зробили все для того, щоб забезпечити Харків необхідною кількістю газу. Сьогодні дії певних керівників ТЕЦ-5 інакше, як саботажем, я назвати не можу", - передає прес-служба слова мера.

У муніципалітеті пов'язують дії ТЕЦ-5 з тим, що цього року був змінений перелік її прямих споживачів. Як відзначають у прес-службі, у минулому опалювальному сезоні "практично всі неплатники комунальних послуг були передані на обслуговування КП "ХТМ", а всі бюджетні організації, що забезпечують 100%-ну оплату, працювали прямо з ТЕЦ-5 і ТЕЦ-3".

"Сьогодні при однакових умовах роботи керівництву ТЕЦ-5 така ситуація не подобається", - сказав Добкін.

Він також відзначив, що під час зустрічі з віце-прем'єром Андрій Клюєвим доповідав про сформовану ситуацію й попереджав "про можливі спроби з боку ТЕЦ-5 зірвати опалювальний сезон у Харкові".

Разом з тим удень 12 грудня директор КП "ХТМ" Сергій Андрєєв повідомив, що завершив переговори з керівництвом ВАТ "ТЕЦ-5", у результаті яких "досягнута домовленість із приводу платежів КП "ХТМ" за теплоенергію, вироблювану на ТЕЦ-5".

За його словами, ТЕЦ-5 уже почала підвищувати температуру теплоносія й до вечора ситуація в Харкові з подачею тепла й гарячої води повинна нормалізуватися

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування