Європа занепокоєна прогнозами видобутку енергоносіїв в РФ


Європа занепокоєна прогнозами видобутку енергоносіїв в РФ

Глава представництва Єврокомісії в РФ Марко Франко висловив занепокоєння тим, що Росія в майбутньому не зможе забезпечити на належному рівні експортні поставки енергоносіїв.

"Прогнози говорять про те, що видобуток енергоносіїв у Росії буде недостатнім, щоб задовольнити одночасно і внутрішні потреби, і експортні поставки", - сказав Франко, виступаючи у вівторок на конференції "Фактори енергетичної стабільності російської економіки".

За його словами, до 2030 року Євросоюз на 70% буде залежати від імпортних енергопоставок. А вже до 2020 року ЄС відносно сьогодення буде щорічно додатково вимагати 200 мільйонів тонн природного газу в нафтовому еквіваленті.

Тим часом, як відзначив Франко, енергетична стратегія Росії припускає, що до того ж року експортні поставки газу будуть збільшені лише на 50 мільйонів тонн у нафтовому еквіваленті.

"Для нас залишаються непокритими 150 мільйонів тонн", - сказав Франко

Він відзначив, що Євросоюз має намір підвищити енергоефективність своєї економіки, диверсифікувати маршрути поставок і зосередитися на розвитку альтернативних джерел енергії. Однак Франко вважає, що Росії у свою чергу необхідно збільшити інвестиції у видобуток енергоносіїв.

"Проблема, видно, не тільки в тому, що монополісти недостатньо інвестують у видобуток, але й у тому, що не були притягнуті кошти зовнішніх інвесторів", - думає представник Єврокомісії.

"І, зважаючи на все, у майбутньому залучення закордонних фінансових ресурсів у видобуток, особливо газу, буде дуже важливим питанням", - сказав Франко.

У зв'язку із цим він вважає, що "ключовим питанням є для Росії ратифікацієя Енергетичної хартії", - відзначив Франко. Тим часом, на його думку, те, що Росія прагне зберегти контроль над своїми ресурсами, "це теж природно".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування