Влада хоче відродити банк "Україна"


Віктор Ющенко заявив про необхідність відновлення банку «Україна», який з липня 2001 року перебуває у стадії ліквідації. «Є думка відродити банк хоча б у тій структурі, яка на сьогодні збереглася і перебуває в оренді різних суб’єктів діяльності», — заявив президент. Віктор Ющенко вважає, що банк було доведено до банкрутства на замовлення колишньої влади.

Будучи напередодні краху «України» головою Нацбанку, а пізніше прем’єр-міністром, президент, напевно, добре поінформований про причини банкрутства найбільшого на ті часи кредитора аграріїв. Проте навряд чи спроба повернути процес ліквідації назад дасть можливість відродити агробанк. На ці цілі потрібні великі фінансові вливання держави, що в бюджеті не передбачено.

Пропозиції відродити «Україну» звучали і до заяви президента. Ще в квітні міністр АПК Олександр Баранівський, незадоволений високими кредитними ставками комерційних банків для аграріїв, запропонував створити аграрний банк, використовуючи інфраструктуру колишнього банку «Україна». На його думку, це дозволило б отримати фінансову установу з однією з найрозгалуженіших філійних мереж, яка охоплює 519 населених пунктів у всіх регіонах країни.

Нині кредитуванням сільського господарства займаються понад десяток комерційних банків. Підприємства АПК, попри отримані позики на суму 4 млрд грн, відчувають гострий брак дешевих кредитних коштів.

У зв’язку з цим у Мінагрополітики з’явилася нова ідея — створити мережу кооперативних банків. При цьому начальник департаменту Мінагрополітики Віталій Дробот зазначив, що засновниками кооперативних банків мають виступити сільськогосподарські виробники за участю держави. На його думку, створення мережі таких фінустанов поліпшить кредитування агропромислового комплексу і спростить доступ аграріїв до кредитних ресурсів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:Україна
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua