Яку декларацію потрібно подавати для роботи на держслужбі — пояснення НАЗК — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Яку декларацію потрібно подавати для роботи на держслужбі — пояснення НАЗК

Особисті фінанси
229
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) опублікувало пам’ятку щодо подачі декларацій перед призначенням на державну службу. Зокрема, особам, які не працювали на державній службі, потрібно подавати декларацію «кандидата» на посаду.
Про це повідомляє пресслужба НАЗК.
«Минулого місяця набрав чинності Закон № 1285-IX, яким відновлено проведення конкурсів на зайняття посад державної служби. Отже, проведення конкурсів на зайняття посад державної служби в самому розпалі, і перші переможці конкурсів будуть оголошені вже незабаром», — сказано в повідомленні.
Яку декларацію подавати, якщо ви не працювали на державній службі:
  • вам потрібно подати декларацію типу «кандидата на посаду» до призначення або обрання на посаду.
Якщо ви претендуєте на кілька посад в одному органі та не подавали декларацію за минулий рік:
  • вам потрібно подати лише одну декларацію «кандидата на посаду», вказавши посаду, на яку маєте намір бути призначеним/призначеною;
  • декларація повинна охоплювати весь звітний період із 01 січня до 31 грудня 2020 року включно.
Що зазначати у декларації «кандидата на посаду»:
  • назву майбутнього місця роботи та посади, у зв’язку з якою виник обов’язок подати декларацію;
  • тип і категорію посади, на яку ви претендуєте, а не місце роботи та посаду, на якій ви фактично перебували станом на кінець звітного періоду;
  • всі інші статуси, зазначені в розділі 2.1. «Інформація про суб’єкта декларування» декларації зазначаються, зважаючи на статус посади, на яку ви претендуєте, а не на якій перебували на кінець року, за який подається декларація.
«Зверніть увагу, що у декларації кандидата на посаду не заповнюється розділ 14 „Видатки та правочини суб’єкта декларування“ декларації, тому у формі декларації він технічно заблокований», — наголошують у НАЗК.
Яку декларацію подавати, якщо ви працювали на державній службі протягом 2020 року:
  • якщо ви нещодавно працювали на публічній службі та незалежно від обставин уже подавали декларацію за минулий рік будь-якого типу, вам не потрібно подавати декларацію «кандидата на посаду» за цей період.
«Також нагадуємо, що у разі входження до складу конкурсної або дисциплінарної комісії чи Громадської ради доброчесності (посади, які зазначені у підпункті „в“ пункту 2 частини 1 статті 3 Закону „Про запобігання корупції“) декларацію типу „кандидата на посаду“ потрібно подати протягом 10 календарних днів після входження (включення, залучення, обрання, призначення) до складу відповідної комісії, Громадської ради доброчесності», — додали в НАЗК.
Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас