Фондовий ринок отримав нові правила фінансового моніторингу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Фондовий ринок отримав нові правила фінансового моніторингу

Казна та Політика
374
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку затвердила зміни до Положення про здійснення фінансового моніторингу суб’єктами первинного фінансового моніторингу, державне регулювання та нагляд за діяльністю яких здійснює НКЦПФР.
Документ вже спрямовано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції.
Положення встановлює загальні вимоги щодо організації та проведення первинного фінансового моніторингу всіма професійними учасниками, зокрема, як учасниками, що перейшли під нагляд НКЦПФР після «спліту», так і товарними та іншими біржами.
Більшість процедур передбачають віддалену верифікацію клієнтів в електронному режимі за допомогою сучасних баз даних, електронних документів та носіїв.
Документ регулює віддалене встановлення ділових відносин за допомогою Системи BankID Національного банку та за процедурою верифікації, здійсненої суб’єктом первинного фінансового моніторингу (СПФМ) у режимі відеотрансляції.
При здійснені належної перевірки в присутності клієнта СПФМ є можливість:
  • використовувати інформацію, зчитану із ідентифікаційного документа, у який імплантовано безконтактний електронний носій (ID-картка);
  • здійснювати фотофіксацію особи з власним ідентифікаційним документом з подальшим накладенням кваліфікованого електронного підпису уповноваженим працівником СПФМ;
  • отримувати е-паспорт для виїзду за кордон, завірений кваліфікованою електронною печаткою Державного підприємства «Дія».
Для визначення належності клієнта або кінцевого бенефіціарного власника клієнта до політично значущих осіб, членів їх сімей та осіб, пов’язаних з політично значущими особами, СПФМ може використовувати інформацію:
  • баз даних сервіс-провайдерів, що надають безоплатно або платно інформаційні послуги;
  • публічні джерела даних у мережі Інтернет, включаючи офіційні інтернет-представництва органів державної влади;
  • офіційні інтернет-представництва систем декларування доходів публічними особами, включаючи Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
  • дані, що містяться в офіційних документах та інших відкритих джерелах, зокрема, в іноземних державних реєстрах, подібних до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань.
Для адміністраторів недержавних пенсійних фондів (НПФ) змінами передбачені спрощені заходи належної перевірки. За наявності низького рівня ризику та суми пенсійних коштів, що обліковуються на індивідуальному пенсійному рахунку, що не перевищує 30 тис. грн, СПФМ може здійснити верифікацію клієнта-фізичної особи шляхом:
  • отримання копії ідентифікаційного документа та довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (якщо немає необхідної інформації в ідентифікаційному документі);
  • здійснення фотофіксації особи з власним ідентифікаційним документом, а саме сторінки/сторони, що містить фото власника.
Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫
За матеріалами:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас