Платити компослуги і квартплату за дітей-сиріт можуть зобов'язати місцеву владу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Платити компослуги і квартплату за дітей-сиріт можуть зобов'язати місцеву владу

Казна та Політика
144
Члени Комітету розглянули проект закону про внесення змін до закону України “Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування” (щодо посилення соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування) №3862.
Про це повідомляє з посиланням на пресслужбу Управління Апарату Верховної Ради.
Що пропонують:
  • покласти обов’язки зі здійснення плати за комунальні послуги та квартирної плати за житлове приміщення, закріплене за дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, які не мають родичів і яким належить дане житло на праві спільної сумісної власності, на місцеві державні адміністрації за місцезнаходженням житла;
  • передбачити право дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на вступ до державних і комунальних закладів освіти усіх рівнів поза конкурсом.
Під час обговорення законопроекту, члени Комітету наголосили на його підтримці, насамперед в частині пропозиції щодо здійснення плати органами влади за комунальні послуги та квартирної плати за житлове приміщення, власником якого є діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування.
Водночас пропозиція щодо надання дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, права на вступ до державних і комунальних закладів освіти усіх рівнів поза конкурсом потребує додаткового обговорення. Відповідна норма існувала в законодавстві до 2016 року і була скасована за пропозицією Міністерства освіти і науки України, оскільки згідно з частиною четвертої статті 53 Конституції України громадяни мають право безоплатно здобути вищу освіту в державних і комунальних навчальних закладах на конкурсній основі.
Тому наявність прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на вступ поза конкурсом до закладів вищої освіти трактувалось Міністерством освіти і науки України як порушення відповідної норми Конституції України.
Члени Комітету також вважають, що запровадження абсолютного права на вступ поза конкурсом для певних категорій громадян України, без будь-яких обмежень та квот, порушує право інших громадян на вступ до закладів вищої освіти за конкурсом.
Водночас чинна редакція ст. 44 закону «Про вищу освіту» передбачає, що діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа, учасники бойових дій, особи (за їхнім вибором), які мають захворювання, що можуть бути перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання, мають право брати участь у конкурсі в межах установлених квот прийому до закладів вищої освіти.
Крім того, щоб норма стосовно права дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на вступ поза конкурсом до закладів вищої освіти реально працювала, необхідно вносити відповідні зміни до Законів України «Про вищу освіту», «Про професійну (професійно-технічну) освіту» та Закону України «Про фахову передвищу освіту», що не було зроблено автором законопроекту і неможливо зробити під час підготовки законопроекту до другого читання.
Комітет за результатами обговорення рекомендував Верховній Раді ухвалити законопроект за основу з вилученням норми стосовно надання дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа права на вступ до закладів освіти усіх рівнів поза конкурсом.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас