Штрафи за несплату аліментів - комітет ВР підтримав законопроект — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Штрафи за несплату аліментів - комітет ВР підтримав законопроект

Особисті фінанси
1011
Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді ухвалити у першому читанні законопроєкт №3339 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стягнення аліментів на утримання дитини”.
Про це йдеться на сайті ВР.
Що пропонують:
  • Виключити з Кодексу України про адміністративні правопорушення статті 311 «Суспільно корисні роботи», 1831 «Несплата аліментів», 1832 «Ухилення особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт», а з Кримінального кодексу – статтю 389-2 «Злісне ухилення особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт».
  • Передбачається надати можливість державним виконавцям за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців (на сьогодні – за один рік), виносити постанову про накладення на боржника штрафу у розмірі 20% суми заборгованості зі сплати аліментів.
Під час обговорення законопроекту члени Комітету підтримали законопроект, оскільки пропозиція щодо запровадження такого стягнення як відбування суспільно корисних робіт ще при ухваленні відповідного законопроекту у грудні 2017 року викликала багато зауважень.
Так, у висновку зазначалось, що встановлення адміністративної відповідальності за несплату аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім’ї призведе до неможливості зафіксувати обставини, які вказуватимуть на наявність ознак правопорушення (винна дія чи бездіяльність), без проведення відповідних слідчих дій у зв’язку з відсутністю в Кодексі України про адміністративні правопорушення інституту адміністративного розслідування.
Крім того, враховуючи положення частини першої статті 9 цього Кодексу навряд чи можна буде притягнути до адміністративної відповідальності особу, в діях якої відсутня вина щодо несплати аліментів, наприклад, у зв’язку з відсутністю заробітку, майна тощо.
Також члени Комітету погодилися із позицією автора законопроекту, що у багатьох випадках органи місцевого самоврядування або вимушені створювати зайві та не потрібні робочі місця на комунальних підприємствах, або взагалі не мають можливості виділити кошти на оплату праці цієї категорії громадян. Крім того, через низький рівень оплати праці на комунальних підприємствах, застосування суспільно корисних робот не призводить до погашення всієї заборгованості або хоча б її значної частини.

Довідка Finance.ua:

  • У Мін’юсті розповіли, чи можна під час карантину не платити аліменти. Введення карантину суд може визнати причиною, через яку аліменти не сплачуються, або сплачуються в меншому обсязі.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас