Нотаріальна палата дала оцінку законопроекту щодо сплати ЄСВ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Нотаріальна палата дала оцінку законопроекту щодо сплати ЄСВ

Казна та Політика
2511
Нотаріальна палата України позитивно оцінює законопроект №2166 «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (щодо усунення дискримінації за колом платників)», прийнятий за основу 4 лютого, але звертає увагу на низку положень, які необхідно доопрацювати задля посилення соціального захисту.
Про це повідомляє прес-служба НПУ.
Відповідні пропозиції та зауваження викладені у зверненні НПУ до народних депутатів, членів Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики та Комітету з питань правової політики.
«НПУ підтримує положення законопроекту щодо:
  • звільнення осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, від сплати за себе ЄСВ, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу;
  • скасування зобов’язання ФОП (крім спрощенців), осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, сплачувати мінімальний розмір ЄСВ у разі відсутності діяльності, тобто за місяці, у яких не було отримано доходу (прибутку).
Водночас, потребує доопрацювання запропонована законопроектом редакція нової частини 5 статті 4 Закону про ЄСВ щодо звільнення осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, від сплати ЄСВ за умови взяття їх на облік як ФОП та провадження ними одного виду діяльності одночасно в якості ФОП та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.
Справа в тому, що нотаріуси не зможуть скористатися вказаним нововведенням, оскільки нормою статті 3 Закону «Про нотаріат» нотаріусам заборонено займатися підприємницькою діяльністю, а отже нотаріуси не можуть бути зареєстровані та взяті на облік як ФОП. Запропоновані зміни фактично виключають приватних нотаріусів та приватних виконавців із кола осіб, які зазначені у пункті 5 частини першої статті 4 Закону про ЄСВ.
Зважаючи на це, НПУ пропонує частину 5 статті 4 Закону про ЄСВ викласти в наступній редакції: «Особи, зазначені у пункті 5 частини першої цієї статті, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, за умови взяття їх на облік фізичних осіб — підприємців та провадження ними одного виду діяльності одночасно або за умови реєстрації приватної нотаріальної діяльності, діяльності приватного виконавця, в якості осіб, зазначених в пунктах 4 та 5 частини першої цієї статті».
Також НПУ закликає завжди пам’ятати про майбутнє нації та пропонує звільнити від сплати за себе ЄСВ осіб, які доглядають за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відповідно до закону отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та/або при народженні дитини, усиновленні дитини», — йдеться у заяві НПУ.
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас