Здешевленню пального заважає напруженість на зовнішніх ринках - експерти — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Здешевленню пального заважає напруженість на зовнішніх ринках - експерти

Енергетика
327
Невизначеність з поставками нафтопродуктів з Білорусі та напруженість на світовому ринку нафти стають на заваді зниженню цін на нафтопродукти в Україні.
Про це повідомляє прес-служба “Консалтингової групи А-95”.
“Невизначена ситуація з поставками з Білорусі та напруженість на світовому ринку нафти стають на заваді подальшому зниженню цін на нафтопродукти в Україні”, – йдеться в повідомленні.
За даними компанії, з грудня 2019 року роздрібні ціни на бензин А-92 знизилися в середньому на 1,54 грн/л (5,6%), на бензин А-95 – на 1,56 грн/л (5,4% ), дизельне паливо – на 1,46 грн/л (5,2%).
“Ціни мали потенціал до зниження ще на 1-1,5 грн/л, проте з огляду на низку негативних факторів така перспектива більш не виглядає впевненою”, – відзначають експерти “Консалтингової групи А-95».
За їхніми даними, у другій половині грудня 2019 року – початку січня 2020 року відбулося зростання оптових цін на моторне паливо. Зокрема, з 2020 року всі без винятку закордонні постачальники дизельного палива підвищили ціни на нього в середньому на 10 доларів за тонну.
“Це стало наслідком введення Україною спецмита на трубопровідні поставки дизпалива з Росії влітку 2019 року, а також результатом різкого зростання ставок фрахту через посилення міжнародних вимог до якості суднового палива”, – наголосили в “А-95”.
Додаткову напруженість на ринку створює невизначеність з імпортом з Білорусі – найбільшого постачальника нафтопродуктів на ринок України. Білоруські нафтопереробні заводи (НПЗ) поки що не досягли домовленостей щодо поставок нафти в 2020 році з російськими нафтовими компаніями і були змушені обмежити експорт палива. В результаті оптова пропозиція пального на початку січня була фактично обмежена ресурсом Кременчуцького НПЗ.
У компанії також відзначають загальну турбулентність на світовому ринку нафти, яка створює напруженість і невпевненість у прогнозах.
«Падіння цін у грудні базувалося на зміцненні гривні, профіциті всіх марок палива і стабільності світових котирувань. У січні ситуація змінилася по всіх пунктах, що диктуватиме трейдерам необхідність взяти паузу до появи ясності з ключовими факторами ціноутворення», – сказав директор «Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн.
За матеріалами:
Укрінформ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас