Міжбанк: гривня в четвер здивувала


Міжбанк: гривня в четвер здивувала

Судячи з усього, березень поки фактично один з найбільш “веселих” місяців цього року на валютному ринку. Через велику кількість суб’єктивних та об’єктивних факторів – курс поводиться часто досить “нелогічно” щодо зовнішніх і внутрішніх ввідних, що ще раз говорить про залежність нашого малооб’ємного валютного ринку від дій невеликого числа найбільших операторів і Нацбанку. А їхні дії часто носять просто ситуативний характер, що повністю змінює картину торгів окремих сесій навіть при абсолютно протилежних ввідних.

Ось і сьогодні на тлі досить слабких перспектив щодо зміцнення гривні (завершені практично всі події, які працювали на її зростання – вже закінчено період податкових платежів бізнесу, а іноземці вже розрахувалися за куплені раніше ОВДП) – нацвалюта проте різко зміцнилася – з ранкових 27, 28/27,32 відразу до 27,07/27,105 до кінця сесії.

Головною причиною події можна назвати тільки одне – у кількох великих гравців закінчилася вільна гривня і вони вийшли на міжбанк з продажем валюти, чим формально обвалили ринок до кінця сесії. Чому формально? Та тому, що при завершенні сесії на рівні 27,07/27,105 о 17:00 – довідковий курс НБУ на 12.00 становив 27,2703 гривні за долар (зріс у порівнянні з вчорашнім на 11 копійок), а офіційний курс долара на завтра встановлений на позначці 27,256311 гривні. Така ось нестандартна ситуація – ринковий курс продажу до кінця сесії формально провалився майже на 22 копійки, при тому, що офіційно долар подорожчав майже на 9 копійок – з вчорашнього курсу НБУ 27,167879 до 27,256311 на завтра.

Такий атракціон математичних загадок може відбуватися тільки в тому випадку, коли на малооб’ємному ринку дуже вузьке коло великих клієнтів провело свої операції за досить високим курсом, а потім – на мінімальних за обсягом операціях інше коло клієнтів “притиснуло” курс до потрібного їм рівня.

У будь-якому випадку, ринок вкотре полихоманило і дехто на цьому дуже навіть непогано заробив, користуючись ситуацією.

Курс долара на Міжбанку – графік:

Середні курси валют на Міжбанку після відкриття ринку:
долар США – 27,10 / 27,14
євро – 30,87 / 30,92
російський рубль – 0,425 / 0,426

Курси валют на Міжбанку
СМС-розсилка Курсів на Міжбанку

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua