Експорт електрики покриває її низьку вартість для населення - міністр


Експорт електрики покриває її низьку вартість для населення - міністр

Україна утримує низьку вартість електроенергії для населення за рахунок експорту електроенергії.

Про це під час години запитань до уряду у Верховній Раді сказав міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик.

“Починаючи з 2016 року ми збільшуємо експорт на 25%. Чи вигідно Україні експортувати? Ми експортуємо за ціною ОРЦ (оптово-ринкова ціна), а ціна ОРЦ містить дотаційні сертифікати, що стримує ріст електроенергії для населення. Там також містяться усі інвестиційні проекти енергогенеруючих компаній”, – сказав Насалик.

Він зазначив, що, експортуючи електричну енергію, Україна покриває вартість електроенергії в середині країни за рахунок зовнішнього споживача.

Україна у період із січня по жовтень 2018 року збільшила експорт електроенергії на 13,5% порівняно з аналогічним періодом торік.

Так, в Угорщину була поставлена електроенергія на $154,690 млн, у Польщу – на $62,684 млн, у Молдову – на $42,169 млн, в інші країни – на $6,570 млн.

Отже, у грошовому обчисленні експорт української електроенергії в січні-жовтні-2018 зріс на 27,1% порівняно з аналогічним періодом 2017 року ($209,293 млн).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua