Президент Сербії підтримав російський газопровід в обхід України


Президент Сербії підтримав російський газопровід в обхід України

Сербія вважає за необхідне мати додатковий газовий потік із Росії. Про це заявив сербський президент Олександр Вучич після зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним в Москві, повідомляють сербські ЗМІ.

На думку Вучича, додатковий газопровід знадобиться через зростання споживання газу в Сербії і “в разі проблем” з транзитом через Україну.

“Ми б забезпечили надходження газу через Болгарію з “Турецького потоку”, – заявив Вучич.

Нагадаємо, “Турецький потік” – це проект газопроводу з Росії в Туреччину через Чорне море і далі до кордону Туреччини з суміжними країнами. Перша нитка газопроводу призначена для турецького ринку, друга – для країн Південної та Південно-Східної Європи. Потужність кожної нитки – 15,75 млрд куб. м газу на рік.

У РФ раніше заявили, що будівництво “Турецького потоку” на російській території завершено. Укладання труб увійшло в економічну зону Туреччини. Планується, що будівництво першої нитки “Турецького потоку” в цілому закінчиться вже в березні 2018 року, а другої – в 2019 році.

“Турецький потік” коштуватиме Кремлю 11,5 млрд євро.

За даними “Нафтогазу”, запуск газопроводу “Турецький потік” позбавить Україну 0,5 млрд доларів щорічних доходів від транзиту газу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua