Експерт Банку Кредит Дніпро про актуальні питання банківського ризик-менеджменту


Експерт Банку Кредит Дніпро про актуальні питання банківського ризик-менеджменту

Національний банк останнім часом приділяє серйозну увагу питанню посилення ролі ризик-менеджменту у банках, що продиктовано як побажаннями міжнародних фінансових партнерів, так і прагненням регулятора підготувати фінустанови до різних зовнішніх і внутрішніх викликів. Новий підхід передбачає поступову еволюцію ризик-менеджменту в одного з основних учасників бізнесу, незалежного повноправного контролера бізнес-процесів. Про це в інтерв’ю авторитетному діловому тижневику «Бізнес» розповів Олег Пахомов, член Правління – директор із ризиків Банку Кредит Дніпро.

Експерт поінформував про історію становлення культури ризик-менеджменту в українській банківській системі й повчальний досвід зарубіжних колег, вказав на необхідні умови і ключові ризики побудови ефективної системи взаємодії бізнесу і ризиків, поділився першими успіхами банку в створенні сильної ризик-експертизи, яка дала змогу кардинально поліпшити якість нового кредитного портфеля.

«Банки все більше розуміють, що поступальний рух у бік взаємного проникнення бізнесу і ризиків – неминучий здоровий процес, необхідний для успішності бізнесу. Наш ризик-менеджмент уже достатньо сильний і авторитетний як в органах управління, так і в комунікації з бізнесом, зокрема й завдяки проактивній позиції зустрічних пропозицій. У результаті такої ефективної взаємодії безпроблемним є увесь портфель, виданий за останні кілька років у корпоративному сегменті. Ми не втратили жодного агрокредиту, а за новим роздрібним портфелем рівень прострочення становить близько 6% при середньоринкових 15%», – зазначив Олег Пахомов.

Банкір підкреслив, що культура ризик-менеджменту передбачає спільну еволюцію бізнесу і ризиків за принципом сполучених посудин, коли ризик-підрозділ вибудовує зважену політику контролю, а бізнес чує ризики і релевантно реагує на них.

Із повним текстом інтерв’ю Олега Пахомова виданню «Бізнес» можна ознайомитися за посиланням.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Особисті фінанси
Все, що ми знаємо про:Кредит Дніпро
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua