Експорт м'яса з України в першому півріччі зріс на 14%


Експорт м'яса з України в першому півріччі зріс на 14%

Експорт продукції м’ясної групи в І півріччі поточного року збільшився проти січня-червня 2017 року з 265 млн дол. США до 304 млн дол. США – більш ніж на 14%.

Про це повідомив заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Микола Пугачов.

Читайте також: Порошенко прирівняв фермерів до підприємців: що це змінює

“Позитивних зрушень в експорті м’яса і субпродуктів вдалося досягти завдяки триваючій широкій географічній диверсифікації та закріпленню на нових ринках збуту після втрати російського. Якщо ще в 2015 році позиції основного імпортера українського м’яса і субпродуктів утримувала Росія, то з 2017 року переважають поставки на ринки країн Європи і Азії”, – зазначив Пугачов.

За шість місяців 2018 року найбільше продукції цієї групи – 21% – закупили Нідерланди, які в минулому році вперше очолили рейтинг імпортерів вітчизняного м’яса. Значно менші закупівлі здійснюють Словаччина (9,6%), Ірак (8,2%), Білорусь (7,7%), Німеччина (6,1%), Азербайджан (5,5%) і Гонконг (4,5%). Сукупно ці країни акумулюють близько 63% експорту вітчизняної м’ясопродукції в грошовому вираженні, поінформував експерт.

“Характерною рисою І півріччя 2018 року стало зростання вартості та обсягів експортних поставок м’яса птиці. Вартість збільшилася майже на чверть – +23% – з 196 млн дол. США до 241 млн дол. США при зростанні обсягів експорту м’яса птиці з 147 тис. т до 152 тис. т. За прогнозами вчених Інституту аграрної економіки, торішня тенденція щодо збільшення обсягів експорту цього виду продукції збережеться і в 2018 році”, – підсумував Микола Пугачов.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування