ЄЦБ побоюється ризиків для банків єврозони в зв'язку з ослабленням турецької ліри


ЄЦБ побоюється ризиків для банків єврозони в зв'язку з ослабленням турецької ліри

Європейський центральний банк (ЄЦБ) стурбований схильністю деяких великих банків єврозони до ризиків, пов’язаних з ситуацією в Туреччині в умовах ослаблення турецької ліри до рекордного мінімуму.

З початку 2018 року ліра втратила понад 38% вартості відносно долара США, в п’ятницю падіння її курсу становило 13,5%.

Єдиний наглядовий механізм (Single Supervisory Mechanism, SSM) – підрозділ ЄЦБ, створений для контролю операцій найбільших банків регіону, в останні кілька місяців більш пильно стежить за зв’язками фінкомпаній єврозони з Туреччиною, пише газета Financial Times.

Серед банків, найбільш схильних до пов’язаних з Туреччиною ризиків, регулятор зазначає іспанський BBVA, італійський UniCredit і французький BNP Paribas, що мають великі операції в цій країні, зазначають джерела газети.

За їхніми словами, SSM поки що не вважає ситуацію критичною. Регулятор побоюється, що турецькі позичальники не хеджували ризики різкого ослаблення ліри і можуть почати оголошувати про дефолт за кредитами в іноземній валюті, на частку яких припадає близько 40% активів банківського сектору Туреччини.

Ослаблення ліри також ставить під загрозу місцеві банки, враховуючи істотний масштаб їх позик в іноземній валюті, відзначають експерти.

У п’ятницю міністр фінансів Туреччини Берат Албайрак представить “нову економічну модель” розвитку країни. Напередодні Мінфін дав зрозуміти, що він позначить заходи, які планується вжити для скорочення державного боргу, бюджетного дефіциту і великого дефіциту рахунку поточних операцій.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування