Україна може замінити Канаду в постачанні пшениці до Саудівської Аравії


Україна може замінити Канаду в постачанні пшениці до Саудівської Аравії

Саудівська Аравія планує заморозити відносини з Канадою у сфері торгівлі через конфлікт, що може надати Україні можливість відновити експорт пшениці вже в цьому сезоні.

Після того, як міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд привернула увагу до порушень прав людини в Саудівській Аравії, почалося протистояння між двома країнами.

Читайте також: Мінагропрод пропонує закріпити обсяг експорту пшениці на рівні 8 млн тонн

Саудівська Аравія засудила цю заяву і вислала з країни посла Канади і відкликала свого. Також припинила авіасполучення з Торонто державна авіалінія, а тисячам студентів у Канаді було наказано залишити цю країну.

В королівстві повідомили, що планують заморозити відносини в сфері торгівлі між двома країнами. Державне агенство Саудівської Аравії надало вказівки експортерам зерна відмовитися від закупівлі пшениці та ячменю у Канади через міжнародні тендери.

Разом з тим, аналітики вважають, що ця ситуація може посприяти Україні відновити експорт зернових в Саудівську Аравію вже в цьому році.

Україна є основним експортером ячменю в Саудівську Аравію, але пшеницю не продавала до цієї країни з 2016 року.

Аналітик APK-inform заявив, що “в нинішній ситуації цей ринок може стати багатообіцяючим для українських експортерів зерна”.

АПК-Inform вважає, що таке рішення держагенства Саудівської Аравії щодо закупівлі може дозволити Україні відновити експорт пшениці в королівство.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua