Ахметов і ICU отримали контроль над найбільшою шахтою і боргами "Донецьксталі" - ЗМІ


Ахметов і ICU отримали контроль над найбільшою шахтою і боргами "Донецьксталі" - ЗМІ

Компанія ICU скупила боргові зобов’язання “Донецьксталі” після того як група “Метінвест” отримала від “Донецьксталі” контроль на ПАТ “Шахтоуправління “Покровське” – найбільшим виробником коксівного вугілля України.

Про це пишуть “Наші гроші”.

Днями стало відомо, що ще з другого кварталу 2017 року 57% акцій “Покровського” були переведені з ПрАТ “Донецьксталь” – металургійний завод на ТОВ “Індастріал коал холдинг” (ICH).

У свою чергу ICH належить голландській фірмі “Metinvest BV” і кіпрським офшорам, які контролюють ЗАТ “Дніпровський коксохімічний завод”.

Повідомляється, що “Метінвест” Рината Ахметова і Вадима Новінського веде роботу з АМКУ, щоб отримати статус офіційного бенефіціара “ДКХЗ”. При цьому “Метінвест” вже отримав кілька дозволів антимонопольних органів інших країн на придбання даного підприємства.

Раніше стало відомо, що борги “Донецьксталі” скуповує ЗНВКІФ “Глорі” в особі ТОВКУА “Інвестиційний капітал Україна”. Видання “Фінбаланс” повідомило, що інвесткомпанія фінансового радника президента Петра Порошенка Макара Пасенюка в серпні 2017 року, тобто майже одночасно з входженням компаній “Метінвесту” до складу акціонерів “Покровського”, викупила у “ВТБ банку” 2,75 млрд гривень заборгованості “Донецьксталі”.

При цьому частину боргів підприємств групи “Донецьксталь” фонд ICU придбав через ТОВ “Фінансова компанія “Пріоритет” Сергія Кия. Кий був нардепом від Партії регіонів, в 2001-2006 роках був помічником президента ФК “Шахтар” Рината Ахметова.

Як зазначається, загальний розмір вимог фонду “Глорі” до групи “Донецьксталь” зараз становить понад 7,5 млрд гривень. При цьому “Шахтоуправління Покровське” виступало поручителем по 3,4 млрд гривень цієї заборгованості.

Нагадаємо, НАБУ розслідує скупку компаніями групи ICU єврооблігацій холдингу ДТЕК в рамках розслідування кримінального провадження щодо впровадження формули “Роттердам+”.

НАБУ підкреслює, що Дмитро Вовк, який очолював Національну комісію регулювання енергетики і комунальних послуг при впровадженні формули “Роттердам+”, раніше працював у групі ICU.

Після впровадження формули навесні 2016 року вартість єврооблігацій “DTEK Finance plc” зросла на 60% від вартості їх придбання.

Зазначається, що слідство має достатні підстави вважати, що глава і члени НКРЕ при прийнятті формули “Роттердам+” діяли не тільки в інтересах компаній групи ДТЕК, але і в інтересах юридичних і фізичних осіб, які протягом 2015-2016 рр. через компанії групи ICU здійснювали придбання єврооблігацій “DTEK Finance plc”.

Основним власником “Донецьксталі” є пов’язаний з Росією бізнесмен Віктор Нусенкіс, який після нападу Росії на Україну втратив майже всі українські активи, пише видання.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування