Суд відмовив Януковичу у відшкодуванні збитків від НБУ на 1,6 млрд гривень


Суд відмовив Януковичу у відшкодуванні збитків від НБУ на 1,6 млрд гривень

Верховний Суд підтвердив висновки судів попередніх інстанцій про безпідставність позовних вимог Олександра Януковича як акціонера ПАТ “Всеукраїнський банк розвитку” до Національного банку про відшкодування збитків в розмірі 1,6 млрд гривень.

Про це йдеться в рішенні Верховного Суду від 20 червня 2018 року.

Таки чином, постановою Верховного Суду від 20 червня касаційна скарга Олександра Вікторовича Януковича залишена без задоволення, а постанова Апеляційного суду Києва від 6 березня 2018 і рішення Печерського районного суду Києва від 14 листопада 2017 у справі №757 / 46587/17-ц – без змін.

Олександр Янукович в серпні 2017 звернувся з позовом до Національного банку з вимогами про відшкодування збитків, у зв’язку з виведенням з ринку ПАТ “Всеукраїнський банк розвитку”, акціонером якого він є.

За результатами розгляду судової справи суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову.

У січні 2016 року Вищий адміністративний суд підтвердив правомірність ухвалення Національним банком постанови “Про віднесення публічного акціонерного товариства” Всеукраїнський банк розвитку “до категорії неплатоспроможних” від 27 листопада 2014 № 743.

Нагадаємо, у зв’язку із застосуванням Радою Європейського Союзу санкцій до єдиного акціонера ПАТВБР” – Олександра Януковича, з метою захисту інтересів вкладників та інших кредиторів цього банку, Національний банк 27 листопада 2014 ухвалив рішення про віднесення Всеукраїнського банку розвитку до категорії неплатоспроможних, а 21 грудня 2015 – про його ліквідацію.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування